Wywiad Szuflady w Radiu Wrocław Kultura!

Kochani,

Wczoraj miałam okazję gościć w Radiu Wrocław Kultura i między innymi opowiadałam o moich wrażeniach i emocjach po książkowym debiucie, czyli o Twierdzy Kimerydu i oczywiście o Szufladzie.

ja

Całość wywiadu możecie posłuchać właśnie tutaj. Zwróćcie jednak uwagę na to, że był nagrywany bezpośrednio z Internetu i może się niespodziewanie zaczynać. Z tego co pamiętam wypowiedzią Magdaleny Knedler na temat pisania. Życzę Wam udanego słuchania! 🙂

A teraz przypomnę Wam jeszcze o kilku ciekawych wydarzeniach, które miały niedawno miejsce i wiążą się również z działalnością naszego portalu.

Po pierwsze: nasz długoletni redaktor, mój zastępca Bartosz Szczygielski wygrał prestiżową Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej, zmarłej w zeszłym roku przewodniczącej Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru, na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu za swoją debiutancką powieść „Aorta”.

nagroda_wielkiego_kalibru

(zdjęcie: materiały prasowe Festiwalu)

Przy okazji przypominamy nasz wywiad z Bartkiem oraz recenzję „Aorty”:

WYWIAD: Bartosz Szczygielski

Aorta – Bartosz Szczygielski

Po drugie: pisarka Magdalena Knedler, która gościła w naszej Środzie Dla Autora, zdobyła wczoraj Nagrodę Emocje Radia Wrocław Kultura w kategorii Literatura. Jak czytamy na stronie Radia Wrocław:

Magdalena Knedler otrzymała naszą Emocję za DZIEWCZYNĘ Z DALEKA, KLAMKI I DZWONKI oraz trylogię NIC OPRÓCZ… – powieści, które dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką jakością literacką.

Emocje-w-kategorii-Literatura-dla-MAGDALENY-KNEDLER-4

(zdjęcie ze strony Radia Wrocław)

Przypominamy również wywiad z Magdą i recenzję jej ostatniej książki na Szufladzie:

Wywiad z Magdaleną Knedler: Pisanie wybiera nas. To taka miłość, która często bywa trudna.

Kobieta na zakręcie historii: druga recenzja „Dziewczyny z daleka” Magdaleny Knedler

Po trzecie: Karina Bonowicz, pisarka i dziennikarka, która od niedawna z nami współpracuje, wydaje kolejną książkę. Tym razem naukową, o Toruniu: „Co ma piernik do Torunia… czyli subiektywny przewodnik po mieście (nie tylko) Kopernika dla (nie tylko) nowojorczyka”. Poniżej nasza recenzja wcześniejszej książki Kariny „I tu jest bies pogrzebany”:

I tu jest bies pogrzebany – Karina Bonowicz

A ze swojej stronie JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE dziękuję Łukaszowi Śmiglowi oraz Jackowi Antczakowi za kolejne zaproszenie do Radia Wrocław Kultura. Jak zawsze niesamowicie się z Wami rozmawiało! Tworzycie naprawdę wartościowe i interesujące audycje, których jestem dużą fanką. 🙂

Magdalena Pioruńska

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *