PATRONAT SZUFLADY: „Winter. Saga księżycowa tom 4” – Marissa Meyer

Wyczekiwany finał bestsellerowej Sagi księżycowej!

Choć twarz księżniczki Winter przecinają blizny, jest podziwiana za wdzięk, dobroć i piękno. Mówi się, że zapiera dech w piersiach jeszcze bardziej niż jej macocha, królowa Levana…

Między Winter a przystojnym strażnikiem pałacowym, Jacinem, rodzą się uczucia, ale księżniczka obawia się, że zła królowa zniszczy ich romans, zanim będzie miał szansę się rozpocząć.

Tymczasem w całym kraju wybuchają zamieszki skierowane przeciwko królowej. Wraz z będącą po części cyborgiem Cinder i jej sojusznikami, Winter może odnaleźć siłę, by wywołać rewolucję i wygrać wojnę, która trwa już zbyt długo.

Czy Cinder, Scarlet, Cress i Winter mogą pokonać Levanę raz na zawsze i dostać swoje szczęśliwe zakończenia?

Winter. Saga księżycowa tom 4
Marissa Meyer
Liczba stron: 860
Premiera: 25 listopada 2020 r.

Marissa Meyer „Cress”

Marissa Meyer „Scarlet”

Marissa Meyer – Cinder

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *