PATRONAT SZUFLADY: Midnight Chronicles tom 2 Magia krwi Laura Kneidl, Bianca Iosivoni

Cykl: MIDNIGHT CHRONICLES
Tom: 2
Wiek: 14+
Premiera: 23 czerwca
Kategoria: fantasy New Adult
Tytuł oryginalny: Midnight Chronicles – Blutmagie
Liczba stron: ok. 400

6-tomowa saga z gatunku Fantasy New Adult, w której emocje i niebezpieczeństwa spotykają się z magią i zmysłowością. Wciągające połączenie klasycznego fantasy z romansem obyczajowym.

Odkąd Cain została blood hunterką, chroni mieszkańców Edynburga przed wampirami i innymi mrocznymi kreaturami. Traktuje swoją pracę bardzo poważnie, jest dokładna i zawsze trzyma się zasad. Wszystko to sprawia, że jest zupełnym przeciwieństwem Wardena Prinslo, którego głównym celem jest odnalezienie i unicestwienie zabójcy swojego ojca.

Dawniej Cain i Warden byli przekonani, że nic ich nie rozdzieli, ale nie wszystko można wybaczyć. Teraz nie potrafią sobie wyobrazić, że jeszcze trzy lata temu walczyli ramię w ramię i mieli do siebie bezgraniczne zaufanie.

Powrót Isaaca, króla wampirów, nie pozostawia im jednak wyboru: znów muszą stanąć do walki. Razem. Pojawia się zatem pytanie, czy przypadkiem nie ma dla nich kolejnej szansy?

Recenzja pierwszej części na Szufladzie: http://szuflada.net/moc-amuletu-bianca-iosivoni-laura-kneidl/

Bardzo udana historia, pełna akcji, a jednocześnie emocjonalna i wzruszająca.
BIBLIOPHILER_BOOKNERD

Moc amuletu ma w sobie wszystko to, co ma mieć ciekawa książka; taka, po lekturze której bez wahania sięgnęlibyśmy po kolejną część – intrygujący i mroczny świat pełen potworów, akcję, tajemnice, sekrety i rewelacyjnych bohaterów.
SECRETUM.PL

Pozycja obowiązkowa dla fanów prozy Cassandy Clare, Stephenie Meyer czy Trudi Canavan. Spora dawka emocji i radości przeplatanej mrokiem gwarantowana.
BLOG-SELKAR.PL

Laura Kneidl pisze powieści o codziennych wyzwaniach, fantastycznych światach i miłości. Urodziła się w Erlangen w 1990 roku i studiowała zarządzanie biblioteką i informacją w Stuttgarcie. Zainspirowana ulubionymi książkami, swoją pierwszą powieść rozpoczęła w 2009 roku. Po długim pobycie w Szkocji autorka mieszka obecnie w Lipsku, gdzie jej mieszkanie przypomina bibliotekę. Jest na Instagramie i chętnie wymienia się tam pomysłami ze swoimi czytelnikami.

Bianca Iosivoni fascynowała się historiami od dziecka. Te historie towarzyszą jej przez całe życie. Z głową pełną pomysłów zaczęła pisać jako nastolatka i od tamtej pory nigdy nie wyobrażała sobie rezygnacji.

Po ukończeniu szkoły średniej studiowała nauki społeczne w Hanowerze i pracowała w redakcji internetowej. Obecnie jest niezależną pisarką, pisze w domu, lubi pisać w kawiarniach i podróżować po świecie. Niezależnie od tego, czy jest w drodze, czy w domu, wszystko, co musi mieć ze sobą to notatnik, długopisy, książkę, czekoladę i dużo kofeiny.

 

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *