Konkurs na opowiadanie o Opolu – Festiwal Natchnienia: nowy projekt Sutereny i Szuflady

Drodzy czytelnicy,

Magazyn Kulturalno- Literacki Szuflada oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Suterena” serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze opowiadanie o Opolu „Festiwal Natchnienia”. Główną nagrodą w konkursie jest publikacja w antologii razem z pięcioma profesjonalnymi autorami: Markiem Hodderem, Jakubem Ćwiekiem, Małgorzatą Wardą, Anetą Jadowską i Martyną Raduchowską. Sędzią głównym w konkursie jest pisarz Tomasz Różycki.

Serdecznie polecamy odwiedzić stronę projektu: www.festiwalnatchnienia.pl,

Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta Opole.

Antologia opowiadań o Opolu „Festiwal Natchnienia” to zbiór tekstów nawiązujących do Opola, które jest jego wątkiem przewodnim.

Antologia będzie składać się z dwóch części: pierwszej napisanej przez profesjonalnych, uznanych autorów oraz drugiej napisanej przez amatorów, dopiero stawiających pierwsze kroki w literackim świecie.

Zależy nam na tym, żeby zachować różnorodność gatunkową tekstów, a także rozpropagować Opole także poza granicami miasta i zachęcić czytelników znanych i lubianych pisarzy do przyjazdu i zwiedzenia najciekawszych miejsc w Opolu. Dlatego poza pisarzami związanymi z miastem, zaprosiliśmy także tych spoza niego, którzy je wielokrotnie odwiedzali i pozytywnie je wspominają. Różnorodność gatunkowa ma natomiast zachęcić czytelników o różnych upodobaniach do sięgnięcia po publikację i bliższego zapoznania się z Opolem. Ta antologia przede wszystkim przekaże niepowtarzalny klimat miasta i zaskoczy również tych, którzy je dobrze znają i kochają.

Konkurs literacki na opowiadanie rozpocznie się 11 lipca i będzie trwał do 11 sierpnia. Przewodniczącym jury będzie Tomasz Różycki.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

Zainteresowanych odsyłamy także do rubryczki konkursy na Szufladzie, gdzie znajdziecie regulamin.

Polecamy także przyjrzeć się plakatowi, który wykonała uzdolniona, opolska graficzka Jowita Lis.

plakat-Festiwal-Natchnienia-internet

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

6 komentarzy

  1. Witam! Konkurs bardzo fajny. Dowiedziałem się o nim w sobotę, ale udało się! Opowiadanie wysłane. Mam nadzieję, że dotarło i się podobało.

    1. Dziękujemy za podesłanie pracy. 🙂 Wszystko dotarło, a teraz przesyłamy prace dalej do jurorów. 🙂 Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *