Szuflada serdecznie zaprasza na II edycję targów książek ROOKIE Book Fair

Drodzy czytelnicy,

ROOKIE-logo_72dpiSzuflada poleca II edycję festiwalu ROOKIE, która odbędzie się 7-8 grudnia oraz 14-16 stycznia w Poznaniu. Książka artystyczna też może być ciekawa!

II edycja ROOKIE składa się z dwóch części: targów książek ROOKIE Book Fair oraz serii wykładów i dyskusji ROOKIE Book Ideas, w całości poświęconych autorom, kolekcjonerom oraz projektantom książek. Zeszłoroczna edycja Festiwalu ROOKIE, która odbyła się w Galerii Miejskiej Arsenał, zgromadziła ponad pięciotysięczną publiczność oraz 25 oficyn wydawniczych. Za to wydarzenie Targi Książki ROOKIE otrzymały nagrodę „Projekt Roku“ Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej w kategorii „Wydarzenie”.

Na targach książki ROOKIE Book Fair, 7-8 grudnia w Starym Browarze w Poznaniu, zaprezentują się najlepsze krajowe i zagraniczne wydawnictwa zajmujące się sztuką, fotografią, architekturą oraz książką artystyczną; te, które dbają zarówno o treść jak i formę książek. Ideą targów jest, aby piękne i wymagające w odbiorze książki trafiły do odbiorcy umiejącego je docenić. Na targach swoje publikacje zaprezentują również galerie sztuki z Warszawy.

Podczas ROOKIE Book Ideas, 14-16 stycznia 2014 w Galerii Miejskiej Arsenał, wspólnie z prelegentami postaramy się zdefiniować aktualne znaczenie książki jako medium dla twórców sztuki. W trakcie wykładów i spotkań, teoretycy oraz rzemieślnicy słowa i obrazu drukowanego, poprowadzą publiczność zawiłą i wymagającą ścieżką procesu powstawania książki artystycznej. Od ulotnych idei, przez materialność surowców drukarskich: papierów, czcionek i farb drukarskich, aż po fetyszyzującą miłość do artystycznych obiektów, jakimi książki potrafią być.

ROOKIE BOOK FAIR / Targi książek

7-8 grudnia 2013
Stary Browar, Słodownia +1
Ul. Półwiejska 42, 61-888 Poznań

07.12.2013, godz. 12:00-21:00
08.12.2013, godz. 12:00-20:00
Wstęp wolny

ROOKIE IDEAS/ Wykłady, warsztaty, spotkania
14-16 stycznia 2014
Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6, 61-772 Poznań

www.r-o-o-k-i-e.com, info.rookie@gmail.com

Więcej informacji: Katarzyna Rosicka, nr tel. 504 729 649

Organizatorzy: Wydawnictwo Mundin, Galeria Miejska Arsenał
Partnerzy: Stary Browar, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Elektropuls, TOSHIBA, Świetlica – Kawiarnia w Zamku, Tristero, Zakład Poligraficzny Moś&Łuczak
Patroni medialni: FUTU, lubimyczytac.pl, P+Control, STGU, TVP Kultura, Tygodnik Powszechny, Zwykłe Życie

www.mundin.org, www.arsenal.art.pl

TARGI Z UDZIAŁEM Wydawnictw:

1. 40 000 Malarzy
2. AKV (Berlin)
3. Archeologia Fotografii
4. Archive Books (Berlin)
5. ArtBazaar
6. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
7. Bęc Zmiana
8. Centrala Mądre Komiksy
9. Centrum Architektury
10. Dodo Editor
11. Fontarte
12. Fundacja Arton
13. Fundacja Galerii Foksal
14. Fundacja Sztuk Wizualnych
15. FUTU
16. Galeria Leto
17. Galeria Miejska Arsenał
18. Galeria Piekary
19. Galeria Propaganda
20. Galeria Starter
21. Galeria Stereo
22. Korporacja HA!ART
23. Karakter
24. Kropka / Kwartalnik Fotografia
25. Mundin
26. Nero (Rzym)
27. Open Arts Project
28. Paper Beats Rocks
29. Periodyk Najgorszy
30. Piktogram/BLA
31. Possible Books (Berlin)
32. Print Control
33. Raster Editions
34. Recto Verso
35. Space Poetry (Kopenhaga)
36. Sputnik Photos
37. Super Salon
38. Whole City
39. Zeszyt
40. Zwykłe Życie

Rookie_zapro_1000px

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *