I Wrocławski Jarmark Komiksu i Ilustracji 11 grudnia we Wrocławiu w Barbarze

Oryginalne ilustracje, printy plakatów oraz plansze i gadżety z autorskimi rysunkami komiksiarzy i ilustratorów,można będzie nabyć podczas pierwszego Wrocławskiego Jarmarku Ilustracji i Komiksu, na który organizatorzy zapraszają 11 grudnia do Klubu Barbara. Poza doskonałą okazją do zakupu świątecznego prezentu, uczestnicy będą mogli m.in. zamówić swój portret w estetyce zombie, wziąć udział w sesji rysowania na żywo pozującej modelki, czy podszkolić swoje umiejętności podczas warsztatów. Jarmark stanowi jednocześnie uroczyste zakończenie sezonu komiksowo-ilustracyjnego we Wrocławiu.

I Jarmark Ilustracji i komiksu POSTER

Jarmark Ilustracji i Komiksu to nie lada gratka dla fanów sztuki rysunku. W niedzielne popołudnie 11 grudnia na autorskich stoiskach swoje prace zaprezentują komiksiarze, ilustratorzy i koncept artyści. Co ciekawe poza sprzedażą będą również tworzyć na żywo przy swoich stanowiskach, np. Bartłomiej Kurzok wykona serię zombiaków, czyli portretów w horrorowej estetyce – każdy ciekawy swojego oblicza zombie będzie mógł taki portret zamówić.

Bartłomiej Kurzok

„Jarmark organizujemy z myślą o coraz prężniej działających artystach rysownikach. Zazwyczaj mają szanse na prezentacje swoich prac jedynie w internecie bądź w sporadycznych publikacjach. Chcemy stworzyć miejsce na żywy kontakt z tą grupa artystów, obejrzenia z bliska ich prac i bliższego poznania rysowników, którzy często tworzą w zupełnie różnorodnych stylistykach” – mówi Agnieszka Jamroszczak, koordynatorka projektu.

Anna Smolny

Główną ideą przyświecającą organizacji jarmarku jest stworzenie artystycznej przestrzeni zapaleńców rysowania, dlatego mile widziani będą wszyscy miłośnicy sztuki ilustracji. Na rysowników z ilustratorskim dorobkiem, którzy chcą się podzielić swoją twórczością, czekać będą stanowiska wystawiennicze, obowiązuje na nie wcześniejsza rezerwacja. Natomiast dla osób lubiących rysować, ale nie posiadających prac na sprzedaż, organizatorzy przygotowali  warsztaty oraz sesje rysownicze, polegające m.in. na rysowaniu pozującej modelki.

Odmęty Absurdu Anna Kłosowska

„Zależy nam na tym, aby 11 grudnia w Barbarze spotkali się wszyscy, którzy uwielbiają rysować, więc jeśli rysujesz, tworzysz ilustracje, plansze komiksowe skontaktuj się z nami i zarezerwuj sobie darmowe stoisko. Natomiast jeżeli nie czujesz się gotowy na stoisko, ale uczysz się rysować, po prostu weź swój szkicownik i wpadnij z nami porysować” –  dodaje Agnieszka Jamroszczak.

Kalina Jarosz

Wrocławski Jarmark stanowi jednocześnie zwieńczenie sezonu komiksowo-ilustracyjnego we Wrocławiu, na który złożyły się przede wszystkim cztery edycje flagowego projektu promującego sztukę ilustracji i rysunku – Komiksofon – będacego elementem programu sztuk wizualnych ESK Wrocław 2016, jak i ilustratorskie wystawy w Galerii Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM, działającej we wrocławskim Centrum Kultury „Zamek”.

Lisie sprawy_Beata Smugaj

Zgłoszenia na bezpłatne stoiska prosimy przysyłać mailowo na adres: jarmarkilustracji@gmail.com

JARMARK ILUSTRACJI I KOMIKSU
11 grudnia 2016, niedziela
godz.12:00 – 17:00
Barbara, ul. Świdnicka 8a, Wrocław
wstęp wolny

Jarmark jest realizowany w ramach projektu Komiksofon. Projekt finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy: Europejska Stolica Kultury 2016, Komiksofon, Fundacja Alias.
Milena Młynarska
Piotr Makarewicz
Komiksofon – promocja
608 794 453
www.facebook.com/komiksofon
www.twitter.com/Komiksofon

About the author
Karol Sus
Rocznik ‘88. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Wychowany na micie amerykańskiego snu. Wciąż jeszcze wierzy, że chcieć – to móc. Wolnościowiec. Kinomaniak, meloman, mól książkowy. Namiętnie czyta komiksy. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *