Balsam dla Duszy. Opowiadania krzepiące serce – Jack Canfield, Mark Victor Hansen

balsam-dla-duszy-opowiadania-krzepiace-serceKażdy z nas czasem potrzebuje ukojenia, słów pokrzepienia i nadziei. Jack Canfield i Mark Victor Hansen rozumieją to doskonale, dlatego zebrali usłyszane historie krzepiące serce i wydali je w formie tomików opowiadań pod wiele mówiącym tytułem – „Balsam dla Duszy”. Znajdują się tutaj opowieści, które zachęcą do działania, zmuszą do myślenia i wytłumaczą, jak żyć, by nic nie umknęło po drodze. A to raptem wierzchołek góry lodowej…

Całość została podzielona na rozdziały: miłość, pokochać siebie, rodzicielstwo, nauka, twoje marzenia, pokonywanie przeszkód oraz mądrość. Wydawać się więc może, że dotyczą one wszelkich ważkich problemów lub tych najważniejszych. Dwaj amerykańscy gawędziarze przekazują zebrane mądrości i okraszając dozą humoru, wlewają nam do serca i tytułowej Duszy nadzieję, siłę oraz leczą nasze rany. Ułatwiają nam przeżycie trudnych momentów. Zamieścili tutaj też słowa, których często bezskutecznie szukamy, by wyrazić to, co czujemy.

Nie da się ukryć, że opowiadania sprawiają wrażenie bardzo naiwnych, prostych oraz niemożliwych. Niemniej pod każdym z nich widnieje nazwisko autora opowieści lub źródło, skąd ona pochodzi, a na końcu książki znajdują się informacje o poszczególnych współtwórcach – również ich adresy i telefony. W ten sposób opisane historie nabierają realizmu, a czytelnik otuchy, gdyż prawdziwe opowiadania ze szczęśliwym zakończeniem mają więcej mocy niż te z filmów czy książek, które często są tylko wytworem wyobraźni.

Prosty język i styl gawędy sprawia, że „Balsam dla Duszy” czyta się bardzo szybko. Proponuję, za autorami, delektować się każdą historią, przemyśleć ją i dotrzeć do jej sedna. Wyłuskać z niej wszystko, co cenne, aby móc potem wcielić te nauki w życie bądź pozyskać więcej siły i nadziei.

Utwory z serii „Balsam dla duszy” zawsze urzekają mnie piękną oprawą. Twarda obwoluta z jednym wyrazistym obrazkiem robi bardzo dobre wrażenie. Sprawia, że aż chce się książkę wziąć do ręki i przeczytać. Tak też jest i z tym tomikiem. Delikatne, różowo-czerwone kwiaty zapraszają do wnętrza. Ja też zachęcam do otworzenia na moment i pozostania na dłużej z tymi opowieściami krzepiącymi serca, bo naprawdę warto…

Kamila Zielińska
Ocena: 5/5

Tytuł: Balsam dla Duszy. Opowiadania krzepiące serce
Autor: Jack Canfield, Mark Victor Hansen
Tłumaczenie: Ewelina Jagła
Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Rebis

About the author
Kamila Zielińska
Studentka, uwielbiająca chodzić własnymi ścieżkami i leżeć na trawie. Patrzy wtedy w niebo i macha do gwiazd. Kocha wizyty po drugiej stronie lustra, dlatego uwielbia czytać. Kiedy zejdzie na ziemię, co nie zdarza się zbyt często, z radością przelewa swoje myśli na papier, mając nadzieję na związaną z tym przyszłość. Współpracuje z portalami Szuflada.net oraz prozaicy.blogspot.com. Plany na przyszłość? Tak wiele, że potrzebuje 9 żyć, by je wszystkie spełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *