Wrocławskie warsztaty komiksu z Ja Gorę!

Warsztaty komiksu z Ja Gorę!

W ramach projektu Ja Gorę, czyli Różankowe spotkania z językiem polskim. Centrum Kultury Agora zaprasza dzieci i młodzież na trzydniowy cykl warsztatów komiksu.

Szymon Teluk warsztaty komiksu (5)

Warsztaty komiksu prowadzone przez Szymona Teluka, to nie tylko tworzenie fantastycznych ilustracji w różnych technikach plastycznych, ale także kreowanie fikcyjnych bohaterów i alternatywnych światów, konstruowanie scenariuszy i fabuł oraz przetwarzanie tekstów fantastycznych na język plastyki. Cykl zajęć ma na celu rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego czerpania z różnych dziedzin kultury. Uczestnicy zajęć zyskają narzędzia do przygotowania własnych komiksów, książek, ilustracji, filmów, czy gier komputerowych. Zajęcia będą prowadzone z uwzględnieniem aktywnego współtworzenia ich programu przez uczestników na podstawie jednego z wybranych opowiadań z tomu Ja gorę!. Szczegóły: http://www.ckagora.pl/bezplatne-warsztaty-komiksu-z-ja-gore/

Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. Specjalizuje się w ilustracji figuratywnej i narracyjnej, jego rysunki często powstają w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, czy eventów. Współautor m.in. znanej postać Kapitana Niepalnego. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Wielokrotnie nagradzany w konkursach na komiks i ilustrację, uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Harmonogram:

15 września / Centrum kultury Agora / sala konferencyjna / godz. 16.00 – 20.00
16 września / Centrum kultury Agora / sala konferencyjna / godz. 10.00 – 14.00
17 września / Centrum kultury Agora / sala konferencyjna / godz. 10.00 – 14.00
Warsztaty dla dzieci i młodzieży 9+

Zapisy:  Anna Borowska
tel.071 325 14 83, wew.106
anna.borowska@ckagora.pl

About the author
Karol Sus
Rocznik ‘88. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Wychowany na micie amerykańskiego snu. Wciąż jeszcze wierzy, że chcieć – to móc. Wolnościowiec. Kinomaniak, meloman, mól książkowy. Namiętnie czyta komiksy. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *