Wiersze, które wprowadzają w stan dezorientacji. Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

Wojciech Bonowicz_fot.Wanat-Galka1– Ciekawią mnie wiersze, które operują stosunkowo prostymi środkami, posługują się prostym rysunkiem, a intrygują i wprowadzają czytelników w stan lekkiej dezorientacji. Mam nadzieję, że wiersze z „Drugiej ręki” takie są – mówi Wojciech Bonowicz, poeta, publicysta, dziennikarz, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”, którego spotkanie autorskie odbędzie się 12 maja o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Prowadzenie: Jarosław Zalesiński.

„Druga ręka” to siódmy tom wierszy Wojciecha Bonowicza, w pewnym sensie książka jubileuszowa, z wyraźnymi odniesieniami do okrągłej rocznicy 50. urodzin autora. Utwory będące ukłonem w stronę amerykańskich obiektywistów (wiersze „społeczne”, będące zapisem pewnych scen czy sytuacji) sąsiadują tu z tekstami zainspirowanymi przez czeskich surrealistów. Poeta nie wstydzi się pokazać, ile komu zawdzięcza; stąd tytuł tomu. A jednocześnie każe myśleć o drugiej ręce każdego poety – tej, która nie pisze…bonowicz_w_druga_reka_okladka

Tom ukazał się 6 kwietnia nakładem wydawnictwa a5. Majowe spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej będzie pierwszą prezentacją nowej książki poetyckiej autora w Gdańsku.

Wojciech Bonowicz
Poeta, publicysta, dziennikarz, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak” (gdzie prowadzi poświęconą poezji rubrykę „Moi mistrzowie”), autor kilku książek-wywiadów (ostatnio rozmowy z Wojciechem Waglewskim „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe”), biografii „Tischner” oraz książek dla dzieci „Bajki Misia Fisia” i „Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień”. Chętnie współpracuje z muzykami rockowymi, wystąpił na płycie zespołu Fisz Emade „Drony”, pojawia się też jako gość na koncertach tej grupy. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike, za biografię „Tischner” (2001) oraz tom wierszy „Pełne morze” (2007). Laureat Nagrody Literackiej Gdynia (2007) za wyżej wymieniony zbiór.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem połączone z prezentacją tomu „Druga ręka”

Data: 12 maja, godz. 18.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1930387500514580/

wojciech bonowicz_spotkanie

About the author
Kinga Młynarska
Mama dwójki urwisów na pełny etat, absolwentka filologii polskiej z pasją, miłośniczka szeroko pojętej kultury i sztuki. Stawia na rozwój. Zwykle uśmiechnięta. Uczy się życia...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *