Sześć lat Szuflady!

Drodzy czytelnicy!

Już po raz szósty spotykamy się na łamach magazynu kulturalno-literackiego Szuflada. W takim momencie nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować wszystkim naszym czytelnikom, a także redaktorom i współpracownikom – tym, którzy aktualnie tworzą ze mną magazyn, jak również tym, którzy robili to wcześniej. Dzięki Szufladzie poznałam wielu wspaniałych ludzi i bardzo dużo nauczyłam się o pisaniu, dobrej literaturze i wartościach. Ostatnio wspominałam Wam, że Szufladę współtworzyło wielu pisarzy; sami też piszemy i wydajemy. Staramy się stawiać na jakość i wybierać wartościowe pozycje wydawnicze – zarówno debiutantów, jak i pisarzy już dobrze zadomowionych na rynku.

e1bd8b17bcb784ac4d631880635093a3

Ponieważ to urodziny, pozwolę sobie na odrobinę prywaty. Dziękuję moim wytrwałym redaktorom – Anii Godzińskiej z działu gender za terminowość i niesamowitą miłość do książek, Kindze Młynarskiej za wielkie serce i talent – zarówno do pisania, jak i zdobywania nowych doświadczeń, szczególnie na Szufladzie; Łukaszowi Muniowskiemu z działu recenzji za wiarygodność i wnikliwe spojrzenie na literaturę, Karolowi Susowi z działu komiksowego za niesłabnący entuzjazm do komiksu i promowania sztuki wizualnej w Polsce, Barbarze Augustyn z działu mitologicznego za wnikliwość i niesłabnącą pasję, Aldonie Kobus za powiew świeżości na Szufladzie oraz inne spojrzenie na fantastykę. Na koniec zaś dziękuję szczególnej osobie: Magdalenie Sułek-Jabłońskiej, która zawsze trzyma mnie w ryzach, a ponadto dba o poprawność językową na portalu i robi to świetnie. Madziu, dziękuję, że jesteś.

Rozwijamy się dla Was, piszemy i dzielimy się naszą pasją dla Was. Do zobaczenia znowu za rok. Mam nadzieję, że do tego czasu zdążymy Was jeszcze nie raz zaskoczyć i jeszcze chętniej będziecie do nas zaglądać! Tymczasem polecam Waszej uwadze głosowanie publiczności w mitologicznym konkursie graficznym, które trwa na stronie. Zerknijcie, jacy utalentowani ludzie przesłali nam swoje prace w konkursie „Ogień i woda”. Naprawdę warto!

Redaktor naczelna
Magdalena Pioruńska
Szuflada.net

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *