Środa Dla Autora: Robert M. Wegner

Drodzy czytelnicy!

Już 12 kwietnia naszym gościem w Środzie Dla Autora będzie kolejny pisarz fantastyki Robert M. Wegner. Spotkanie z nim odbędzie się w ramach współpracy Szuflady z Festiwalem Fantastyki Pyrkon.

logo_p_krzywe_bez_daty_c0m0y0k100_300dpi

Środa Dla Autora to cykliczne spotkania z pisarzami i ludźmi kultury na fanpage’u Szuflady, podczas których nasi czytelnicy rozmawiają z gośćmi na czacie, wygrywają ich książki w konkursach i dowiadują się, jakie są ich przyszłe plany wydawnicze.

 szuflada-vector

Do tej pory gościliśmy pisarzy, specjalizujących się w powieściach obyczajowych – min. Marię Ulatowską, Manulę Kalicką, Mariolę Zaczyńską, Małgorzatę Wardę, Agnieszkę Lingas- Łoniewską, Katarzynę Zyskowską- Ignaciak, Lucynę Olejniczak, Mariolę Zaczyńską, Sylwię Zientek, Ałbenę Grabowską, Joannę Szarańską, Agatę Kołakowską, Aleksandrę Tyl w powieściach kryminalnych – min. Katarzynę Bondę, Katarzynę Puzyńską, Joannę Opiat- Bojarską, Annę Fryczkowską, Mateusza Marcina Lemberga, Remigiusza Mroza, Patrycję Gryciuk, Magdalenę Parys, Magdalenę Knedler, Marię Paszyńską, Karinę Bonowicz w powieściach fantastycznych – min. Martynę Raduchowską, Anetę Jadowską, Michała Gołkowskiego, Witolda Jabłońskiego, Marcina Strzyżewskiego, Marcina Jamiołkowskiego, Krzysztofa Piskorskiego oraz w rysowaniu komiksów – min. Rafała Szłapę, Agatę Wawryniuk, Konrada Okońskiego. Nasz fanpage odwiedzili również Sylwia Chutnik i Marcin Wilk.

Robert M. Wegner: To niezwykle uznany autor, który zadebiutował w 2002 roku opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja. Za swoją pierwszą powieść – Niebo ze stali – otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Podobnie uhonorowana została też jego kolejna powieść – Pamięć wszystkich słów. Pięciokrotnie był również laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a na Euroconie w 2014 r. otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.

R_M_Wegner_02_small_fot_Jan_Kosik

 

FANTASY W ZACHODNIM STYLU

W swojej recenzji z Nieba ze stali Tymoteusz Wronka zastanawiał się czy jest możliwe, aby w Polsce pisać epickie fantasy w sposób zbliżony do utworów z krajów anglojęzycznych. Doszedł do wniosku, że „Wegner swoimi książkami udowadnia, że jak najbardziej.” Stwierdził także, iż w powieści autorowi udało się uniknąć błędów tak często przydarzających się pisarzom przy przejściu od opowiadań do długiej formy. Rzeczywiście, pisarstwo Wegnera ma wszelkie cechy charakterystyczne dobrej zachodniej fantasy. Złożony i pomysłowy świat, w którym toczy się akcja. Wyrazisty styl kojarzony jednoznacznie z autorem. Charakterystyczne postacie i kodeks postępowania. Wreszcie epicki rozmach, który pozwala snuć opowieść z krainy wielu narodów, języków, wierzeń i egzotycznych kultur.

Więcej przeczytacie na stronie: http://meekhan.com/meekhan/

Meekhan_trzy

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *