Skrzynki na poezję w Gdańsku. Weź udział w konkursie jednego wiersza!

port_literacki_gdansk_plakat W Gdańsku pojawiły się nowe skrzynki. Nie na listy jednak, ale na… poezję. Autorzy wierszy, pozostawionych w jednej z trzech poetyckich skrzynek, wezmą udział w konkursie Portu Literackiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 18 sierpnia o godz. 17.30 w Miasteczku literackim przy gdańskim Neptunie. Na krótkie utwory poetyckie czekają skrzynki w Instytucie Kultury Miejskiej, w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej oraz w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan. Na zwycięzcę czeka m. in. zestaw książek i pobyt w hotelu SPA w Kołobrzegu.

Udział w konkursie może wziąć każdy. Należy zapisać swój wiersz na kartce, podpisać imieniem i nazwiskiem, zostawić go w jednej ze skrzynek poetyckich, 18 sierpnia o godzinie 17:30 przyjść do Miasteczka literackiego przy gdańskim Neptunie i sprawdzić, czy wiersz zakwalifikował się do finału. Tematyka i forma wiersza dowolna. We wspomnianych wyżej lokalizacjach poetyckie skrzynki będą dostępne do 17 sierpnia, godziny 15:00, a na poetów „ostatniej chwili” będzie czekać specjalna skrzynka w Miasteczku literackim również w dniu finału konkursu.

Finałowe czytanie konkursowych wierszy odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 18:00 w Miasteczku literackim na Długim Targu. Zwycięzcę wyłoni jury: Marta Podgórnik, Robert Honet i Jakobe Mansztajn. Na finalistów czekają upominki, a autor najlepszego wiersza zostanie nagrodzony książkami, tomikami poezji Europejskiego Poety Wolności, kosmetykami firmy Bielenda oraz pobytem dla 2 osób w Hotelu Leda SPA**** w Kołobrzegu.

Konkurs jednego wiersza” – czas trwania: do 18 sierpnia. Finałowe czytanie wierszy: 18.08, godz. 18.00, ul. Długi Targ (okolice Fontanny Neptuna).

Skrzynki konkursowe na wiersze znajdują się: w Instytucie Kultury Miejskiej, w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej oraz w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan.

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia Portu Literackiego w Gdańsku (18- 20 sierpnia) – czytanie wierszy i spotkania z poetami i poetkami, spotkania z literaturą dla dzieci, spacer literacki z Tadeuszem Dąbrowskim, koncert grupy Trupa Trupa, kiermasz literacki i wiele innych.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://portliteracki.pl/pogodzinach/static/port-w-gdansku/.

Organizacja Portu Literackiego w Gdańsku możliwa jest dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Biura Literackiego jest Instytut Kultury Miejskiej. Patronat medialny sprawuje TVP Kultura, Radio Gdańsk oraz Trojmiasto.pl. Nagrodę w Konkursie jednego wiersza ufundowała firma Bielenda oraz Hotel Leda Spa ****.

konkurs_poetycki1

About the author
Kinga Młynarska
Mama dwójki urwisów na pełny etat, absolwentka filologii polskiej z pasją, miłośniczka szeroko pojętej kultury i sztuki. Stawia na rozwój. Zwykle uśmiechnięta. Uczy się życia...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *