Rok, jak to szybko minęło

Czas jest nieubłaganym, zimnym i bezwzględnym złoczyńcą. Jego ostre jak brzytwa chwile tną życie na fragmenty – te gorsze i te lepsze. Szuflada to zdecydowanie jeden z najlepszych okresów w moim dotychczasowym jestestwie. Trudno mi uwierzyć w to, co właśnie piszę, ale portal działa prężnie już od roku. Obserwowanie, jak Szuflada się rozwija, napawa mnie dumą, a interakcja z czytelnikami sprawia, że wiem, iż nic nie robimy na darmo. A wiem i wierzę w to, że najlepsze dopiero przed nami.


Gdy ponad rok temu, Magda Pioruńska zaproponowała mi stanowisko redaktora recenzji książkowych, nie wiedziałem, czy podołam. Obowiązki zawodowe (tak, drodzy czytelnicy, redakcja musi jeszcze tkwić w miejscach, w których artyści tkwić nie powinni) i przewidywana ilość pracy, jaka czekała mnie na stanowisku redaktora, skutecznie zniechęcały. Coś mnie jednak natchnęło, nazwijcie to siłą wyższą czy czymkolwiek, w co tam wierzycie, i decyzja podjęła się praktycznie sama. Czym zaowocowała?

Setkami książkowych recenzji, które pojawiły się na portalu, i dziesiątkami współpracowników – zarówno tych stałych, jaki i tych piszących z doskoku. Każdy dołożył swoją cegiełkę, by Szuflada stała się tym, do czego dążyła od początku – miejscem pełnym kultury. Udało się, to pewne. Tak samo pewne, jak to, że nie zamierzamy poprzestać na tym, co macie dziś przed oczami.

Przed nami jeszcze dużo pracy, ale zarówno ja, jak i cała redakcja, wiemy, że warto. Dziękuję, że jesteście z nami! Obiecuję was nie zawieść.

zastępca redaktor naczelnej – Bartosz Szczygielski

About the author
Bartosz Szczygielski
- surowy i marudny redaktor, który oglądałby świat najchętniej z perspektywy dachu psiej budy, oparty o maszynę do pisania. Czyta wszystko, co wpadnie mu w ręce i ogląda wszystko, co wpadnie mu w oko. Chciałby kiedyś przytulić koalę i zobaczyć zorzę polarną – niekoniecznie w tym samym czasie.

komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *