Relacja ze spotkania Szuflada Literacka z amerykańskim pisarzem grozy Edwardem Lee

Drodzy czytelnicy,

27 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach Szuflady Literackiej w Szarej Willi w Opolu z amerykańskim mistrzem ekstremalnego horroru Edwardem Lee. Autor podzielił się z publicznością swoim pisarskim doświadczeniem, książkowymi inspiracjami i fascynacją Polską, która uwiodła go na tyle, by napisać powieść osadzoną w jej realiach. Edward Lee wielokrotnie podkreślał zalety Polski w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, co przypomina nam stare, dobre przysłowie:  „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. 🙂

Po spotkaniu Stowarzyszenie Opolskie Lamy zaprosiło na pokaz filmowy „Midnight Shorts”, utrzymany w konwencji grozy. Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie odnotowano przypadków krwawych ofiar. 🙂 Jako dowód prezentujemy zdjęcia oraz filmową relację ze spotkania, którą możecie zobaczyć TUTAJ.

Spotkanie poprowadził dziennikarz Radia Opole Mariusz Jarzombek, tłumaczyła Karolina Kaczkowska, a wsparcie logistyczne zapewnił Michał Kukla z Szarej Willi.

 

edward lee (2)

edward lee (1)

edward lee (3)

edward lee (4)

edward lee (6)

edward lee (7)

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *