PATRONAT SZUFLADY: Tommy Walach – Dzięki za tę podróż

Dzieki za te podroz-okl-wst-2000„Wciągająca opowieść o dojrzewaniu i sile więzi”. Kirkus Reviews

„Nieważne, czy jesteś romantykiem. Nawet zblazowany czytelnik zakocha się w tej parze: młody odludek I kobieta przybyła z innego czasu”.

Shelf Awareness

„Zelda to fascynująca postać, tajemnicza jak syrena z baśni. Cudownie się czyta o tym, jak flirtuje, rozrzuca dolary i mądrze wydobywa Parkera z jego mentalnego odosobnienia. Powieść niesie istotny przekaz: nie ma życia bez bólu – ale i bez nadziei”.

New York Times Book Review

„Baśniowa konwencja skrzy się słodko-gorzkimi momentami o wielkiej emocjonalnej sile. Parker zmusza czytelnika, by sam zdecydował, co zdarzyło się naprawdę, a co jest tylko opowieścią”.

Publisher’s Weekly

Epicka lekcja miłości w San Francisco

Siedemnastoletni Parker po tragicznym wypadku samochodowym załamał się i przestał mówić. Zamiast myśleć o przyszłości po maturze, często wagaruje. Spędza czas w hotelach, obserwując i okradając gości. Pewnego dnia spotyka tajemniczą Zeldę o srebrnych włosach, która twierdzi, że jest nieco starsza, niż sugerowałby jej wygląd. Czy dziewczyna i jej gruby plik banknotów sprawią, że Parker znów będzie cieszyć się życiem?

Oryginalna powieść o pierwszej i ostatniej miłości. Doskonała lektura dla fanów prozy Johna Greena.

Kolejna inteligentna i zaskakująca książka nowej amerykańskiej gwiazdy literatury młodzieżowej, Tommy’ego Wallacha.

Niesamowita historia na niebanalne Walentynki

Data publikacji: 1 lutego 2017
Cena: 32,90 zł
ISBN: 978-83-8074-050-1
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Bukowy Las

Tommy Wallach – muzyk i pisarz, nowojorczyk mieszkający na Brooklynie. Jego teksty publikowano w renomowanych czasopismach. Wydał minialbum w wytwórni Decca Records oraz niezależnie dwie płyty, w tym We All Looked Up: The Album, będącą muzycznym uzupełnieniem powieści Przed końcem świata, która przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa” i została przetłumaczona na kilkanaście języków.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *