PATRONAT SZUFLADY: poznaj pierwsza w Polsce Szkołę Pisarzy!

Chcesz zostać pisarzem, poetą, dramaturgiem – ucz się od najlepszych!
Najstarsze i najbardziej prestiżowe studia pisarskie istnieją na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zapraszamy w najbliższy piątek na spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o Podyplomowych Studiach Literacko-Artystycznych, pierwszej w Polsce Szkole Pisarzy, działającej od 1994 r. (!) – o programie studiów (niezwykle bogaty), warunkach rekrutacji (talent i przynajmniej licencjat), wybitnych wykładowcach dawnych (do których należeli Wisława Szymborska, Maciej Słomczyński, Andrzej Wajda, Piotr Sommer, Olga Tokarczuk, Marek Bieńczyk…) i obecnych (Janusz Drzewucki, Miłosz Biedrzycki, Izabele Filipiak, Brygida Helbig, Karol Maliszewski, Marek Sołtysik…) i znakomitych absolwentach, do których należą m.in. Weronika Murek i Joanna Lech.

Wśród zaproszonych gości są prof. Gabriela Matuszek-Stec (pomysłodawczyni i kierownik SLA), wykładowcy: Roman Honet (poeta i laureat Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej), Michał Zabłocki (poeta, autor tekstów piosenek, pomysłodawcza serwisu eMultipeotry i inicjatywy „wiersze na murach”), Jerzy Franczak (prozaik i literaturoznawca) i Ewa Sonnenberg (poetka, absolwentka i wykładowczyni).

W piątkowym spotkaniu wezmą udział także dwie absolwentki, które niedawno wydały własne książki – Magdalena Pioruńska (twórczyni i redaktor naczelna internetowego magazynu kulturalno-literackiego „Szuflada”), która opowie o tym, jak SLA przyczyniło się do powstania jej debiutanckiej powieści pt. „Twierdza Kimerydu” i Agnieszka Świerczek ze „Zbiorem tekstów współczesnych, znaczy krótkich”.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie można rozwijać talent literacki – przyjdź na spotkanie, bo te studia są dla ciebie!

Wydział Polonistyki UJ, ul. Gołębia 16, s. 42, godz. 15.15.

Serdecznie Zapraszamy!

plakat_

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

komentarz

  1. Prosze o telefon czy będzie filia we Wroclawiu bo mam mala córeczkę i Warszawa jest poza zasiegiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *