PATRONAT SZUFLADY: Jennifer L. Scott „W domu Madame Chic”

Drodzy Czytelnicy Szuflady, z przyjemnością przedstawiamy Wam kolejną marcową premierę pod naszym patronatem – „W domu Madame Chic” Jennifer L. Scott. Książka ukaże się 19 marca nakładem Wydawnictwa Literackiego. Serdecznie polecamy!

Przewodnik dla kobiet, które marzą o tym, by pójść w ślady Audrey Tautou…
To bardzo osobista książka, pełna anegdot i lifestylowych wskazówek… Szczerość autorki i żywy ton narracji znalazły entuzjastyczne przyjęcie ze strony kobiet, które marzą o tym, by żyć jak Francuzki, ale nie mogą pozwolić sobie na rok życia w Paryżu.
The New York Times

Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia à la française nauczyła ją dopiero madame Chic.

Scott_W domu_mMinęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym stół na śniadanie pięknie nakrywano już poprzedniego wieczoru, a muzyka tworzyła subtelne tło rodzinnych spotkań i rytuałów. Takiego życia zapragnęła Jennifer i w ślad za tym postanowiła wypełniać swoje codzienne obowiązki jak madame Chic – uważnie i cierpliwie. Okazało się, że codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności. Ten napisany z ujmującym wdziękiem oraz poczuciem humoru poradnik pełen jest pomysłów, przepisów i wskazówek, które pomogą wam zmienić irytujący dzień w miłe przeżycie

jenniferJennifer L. Scott – autorka dwóch poradników, które stały się międzynarodowymi bestsellerami: „Lekcje madame Chic” i  „W domu madame Chic” oraz popularnego bloga The Daily Connoisseur. Jej felietony pojawiają się na stronach Huffington Post Style. Mieszka w Santa Monica w Kalifornii. (fot. Kevin McIntyre).        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *