PATRONAT SZUFLADY: Horologium, czyli dom niezwykłych zegarów- Ariadna Piepiórka

Nietuzinkowa baśń dla mniejszych i większych o tym, co najważniejsze! – premiera książki Wydawnictwa Skrzat.

Wyobraź sobie cienie kamienic, stukające o bruk końskie kopyta, trzepot ptasich skrzydeł, dźwięk katarynki… W pewnym mieście, na rogu wieczornych ulic spotykają się dwaj starzy przyjaciele. Ich rozmowę przerywa wyłaniająca się zza rogu mała postać. Za chwilę stanie się coś, co stać się musi, aby ta historia mogła się potoczyć…

Co zabiedzona dziewczynka robi w mieście po zmroku? Kim jest towarzyszący jej chłopiec? O czym rozmawiają mężczyźni? Jakie tajemnice kryje pokój z zegarami i czym właściwie jest… HOROLOGIUM?

Oto historia stara jak świat, a jednocześnie świeża i niewinna jak jej bohater. Opowieść o samotności, odosobnieniu i odnajdywaniu się w nie zawsze przyjaznym otoczeniu. Baśń o miłości i poświęceniu, które potrafią zwalczyć ślepą zachłanność. Przypowieść o tym, czym naprawdę jest niezwykłość.

Przeczytaj ją i odkryj klucz do największego skarbu.

Patronat nad tym tytułem objęli Charaktery, Granice.pl, Szuflada.net, CoPrzeczytac.pl, DOBRE KSIĄŻKI, wNaszejBajce.pl

Ariadna Piepiórka, „Horologium, czyli dom niezwykłych zegarów”, Wydawnictwo Skrzat 2019

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *