Nowości od Mamani – „50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat” oraz „Nelly Rapp i szamanka”

pol_pl_50-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-zanim-skonczysz-13-lat-206_1

„50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat” Pierdomenica Baccalario i Tommasa Percivale

Często nie potrafimy docenić zwykłych, małych rzeczy. Wydają się nam one bezwartościowe. Autorzy książki „50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat” chcą pokazać najmłodszym, jak zwykły dzień może stać się niesamowitą przygodą. Każdy egzemplarz można łatwo personalizować – jest miejsce na zdjęcie, dane osobowe i kontaktowe, a nawet na pseudonim artystyczny i wojenny. Przed przystąpieniem do wykonywania opisanych zadań należy zapoznać się z prawami książki oraz podpisać umowę poszukiwacza przygód.

Każda misja jest inna. Niektóre należy wykonać samodzielnie, w innych niezbędna jest pomoc przyjaciół lub dorosłych. Po wypełnieniu zadania należy ocenić w skali od 1 do 10 wrażenia z misji w 5 kategoriach: odwaga, ciekawość, staranność, kreatywność i zabawa – i wpisać oceny w przygotowane rubryczki. Autorzy proponują również tematycznie dobrane do misji lektury z klasyki (i nie tylko) literatury dziecięcej.

Oprócz wyzwań czysto praktycznych, jak np. sztuka wiązania pięciu rodzajów węzłów czy pieczenia chleba, pojawiają się zadania rozwijające kreatywność dziecka, i to w różnych aspektach – rysowania, wymyślania opowieści czy wreszcie pisania bloga. Niektóre misje (szukanie skamielin, rozpoznawanie grzybów) zawierają ważne informacje o historii Ziemi i ludzkości jako gatunku.

Co ważne, książka uwzględnia świat, w którym żyje pokolenie dzisiejszych trzynastolatków. Autorzy sugerują aplikacje przydatne dla każdego szanującego się poszukiwacza przygód. I umożliwiają kontakt z zaufanymi ludźmi – bo niektórych misji nie można wykonać samemu. Jak bowiem założyć supertajny klub bez zaangażowania kolegów?
Książka „50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat” Pierdomenica Baccalario i Tommasa Percivale to przewodnik po świecie kreatywnych misji w formie uroczego notesu. Poprzez zabawę pomaga dziecku rozwijać różne sfery aktywności: emocjonalną, intelektualną, sensoryczną i werbalną.

Autor: Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
Tytuł: „50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat”
Ilustracje: AntonGionata Ferrari
Tłumaczenie: Alicja Paleta, Barbara Sosnowska
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 172
Data wydania: 2017

pol_pl_Nelly-Rapp-i-szamanka-199_1

„Nelly Rapp i szamanka” Martina Widmarka

Czas na kolejne spotkanie z upiorną agentką Nelly Rapp. Któż to taki upiorny agent? Nie wiecie? To osoba zwalczająca duchy i upiory.

Tuż przed świętami upiorna agentka Nelly Rapp i jej rodzice udają się do nowo otwartej karaibskiej restauracji, gdzie spotykają jej oryginalną właścicielkę. To początek serii dziwnych i niepokojących wydarzeń. Czy Nelly Rapp poradzi sobie z karaibską magią voodoo?
Książka Martina Widmarka jest niczym opowiadane nocami historie o duchach – wzbudza dreszczyk emocji, ale nie na tyle, by przestraszyć młodych czytelników. Prosty język opowieści i przystępna czcionka sprawiają, że dzieci mogą czytać ją samodzielnie. Na początku krótko przedstawione są osoby występujące w opowieści, co ułatwi najmłodszym orientację w świecie przedstawionym. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia Nelly, dzięki czemu dzieci mogą łatwo identyfikować się z bohaterką i jej oczami śledzić wydarzenia. Całość uzupełniają czarno–białe ilustracje Christiny Alvner.

Książkę można także personalizować, co z pewnością przypadnie dzieciom do gustu. Tak jak i kolejne spotkanie z młodą, upiorną agentką.

Autor: Martin Widmark
Tytuł: „Nelly Rapp i szamanka”
Ilustracje: Christina Alvner
Tłumaczenie: Karolina Augustyniak
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 80
Data wydania: 2017

Barbara Augustyn

About the author
Barbara Augustyn
Redaktor działu mitologii. Interesuje się mitami ze wszystkich stron świata, baśniami, legendami, folklorem i historią średniowiecza. Fascynują ją opowieści. Zaczytuje się w literaturze historycznej i fantastycznej. Mimowolnie (acz obsesyjnie) tropi nawiązania do mitów i baśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *