Konkurs na opowiadanie kryminalne: „Śledztwo w rękach amatora”

Obiecany konkurs literacki: „Śledztwo w rękach amatora” uznajemy za otwarty! Czekają na Was atrakcyjne nagrody książkowe w tym bon do EMPiK-u, powieść Zofii Małopolskiej: „Morderstwo tuż za rogiem” wydana nakładem wydawnictwa „Prószyński i ska”, oraz pozycje ufundowane przez dwumiesięcznik fantastyczno- kryminalny QFant. Są to: „Między prawem a sprawiedliwością” Pawła Pollaka, „Zemsta” Saro Lucasa Starra oraz „Pokuta” Olle Lönnaeus.

Więcej szczegółów zawartych w regulaminie znajdziecie tutaj:

http://szuflada.net/?page_id=30

Więcej dzieł autorstwa twórczyni plakatu znajdziecie pod adresem:

http://miedziana.deviantart.com/

Serdecznie zapraszamy do pisania i życzymy połamania piór!

redakcja Szuflady

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

4 komentarze

 1. Mam 2 pytania związane z punktem 3 „Regulaminu konkursu…”: „- osoba prowadząca śledztwo nie może być prawdziwym detektywem albo policjantem”. Czy to znaczy, że w opowiadaniu mają nie występować policjanci i detektywi, czy że nie mogą oni być głównymi bohaterami?; „- objętości maksymalnie 20 stron (marginesy standardowe, czcionka Times New Roman, wielkość 12, interlinia 1),”. Jakie to są standardowe marginesy? Pozdrawiam.

  1. Witaj,

   Oczywiście policjanci i detektywi mogą występować, nie zamierzamy ich dyskryminować. 🙂 Po prostu to nie oni mają grać pierwsze skrzypce w prowadzonym śledztwie.

   Marginesy standardowe to te, które są już automatycznie ustawione w Wordzie, kiedy go otwierasz.

   pozdrawiam,

   Magdalena Pioruńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *