Graficzny konkurs mitologiczny, edycja trzecia – „Ogień i woda” – głosowanie publiczności

Jury zrobiło swoje, teraz czas na naszych czytelników. Przedstawiamy siedem prac, które uplasowały się tuż za podium w głosowaniu jury. Dzięki Waszym głosom trzy z nich dostaną dodatkowe nagrody, a i Wy, drodzy czytelnicy, macie szansę wygrać coś dla siebie. Wśród głosujących rozlosujemy dwie książki „Miasto schodów” Roberta Jacksona Bennetta oraz jeden egzemplarz „Bez serca” Marissy Meyer ufundowane przez wydawnictwo Papierowy Księżyc. A zatem – do dzieła!

Głosujemy poprzez dodanie komentarza pod tym postem, w którym należy wskazać najlepszą – Waszym zdaniem – pracę oraz podać swojego emaila. W końcu musimy wiedzieć, z kim się kontaktować w sprawie nagród.

Głosowanie zakończy się o godzinie 16.00 w niedzielę, 13 sierpnia.

„Bahamut imaginuje wszechświat” Ewa Pazyna

Bahamut imaginuje wszechświat. Ewa Pazyna
„Feniks” Katarzyna Zembaczyńska

Feniks, Katarzyna Zembaczyńska
„Ifryt” Janusz Patalas-Poślednicki

IFRYT, JANUSZ PATALAS-POŚLEDNICKI
„Ran” Ewa Gillner

Ran_Nordycka_Bogini_Toni_Morskiej__Ewa Gillner_
„Raróg” Urszula Szerszeń

Raróg, Urszula Szerszeń
„Rusałka” Jacek Ogonowski

Rusałka, Jacek Ogonowski
„Tlaloc” Tomasz Ku

Tlaloc_TomaszKu

About the author
Barbara Augustyn
Redaktor działu mitologii. Interesuje się mitami ze wszystkich stron świata, baśniami, legendami, folklorem i historią średniowiecza. Fascynują ją opowieści. Zaczytuje się w literaturze historycznej i fantastycznej. Mimowolnie (acz obsesyjnie) tropi nawiązania do mitów i baśni.

150 komentarzy

  1. Wszystkie pracę są ciekawe, niepowtarzalne i zachwycające, choć każda na swój sposób się wyróżnia. Najbardziej urzeka mnie praca „Rusałka” Jacka Ogonowskiego! Poraził mnie kontrast między moim wyobrażeniem rusałki – pięknej, zwinnej, zgrabnej i emanującej magią przyciągania, a zaprezentowanym obrazem – piękno bywa zwodnicze i zabójcze… Świetna praca – mam nadzieję, że zdobędzie podium😊

  2. Bardzo ciężkie zadanie, wszystkie prace są cudne i każda z nich jest wyjątkowa. Jednak po dłuższej analizie, najbardziej przemówiła do mnie praca Pana Tomasza Ku „Tlaloc”.

    e-mail: vanesa80@wp.pl

    Pozdrawiam serdecznie, Magdalena 🙂

  3. Kazda z prac jest cudowna. Co scrollowalam post, bylam coraz bardziej zachwycona :p myslalam, ze swoj głos oddam na Ifryta, ale gdy zobaczyłam prace pt. „Rusalka“, wiedzialam, ze to na nia zagłosuje. Przewrotność tytułu z obraz jest cudowna!

    Gratuluje artystom takiego talentu i kreatywności 🙂

  4. Głosuję na „Rusałkę” Ogonowskiego: obrazek świetny, w słowiańskim klimacie, nawiązujący do rodzimej demonologii.

  5. „Bahamut imaginuje wszechświat” – urok, jaki daje monochromatyczność i tajemnica, zagadka, który stwarza swoisty minimalizm – wymagają zatrzymania się, zastanowienia – przekaz nie jest wprost, a kryje wiele treści pomiędzy precyzyjną kreską ilustracji – nie ma w tym banalnej DOSŁOWNOŚCI – co daje przestrzeń dla wyobraźni oglądającego.
    Tak – to ilustracja, która tyle samo opowiada, ile zawiera w pytaniach …

  6. Wybieram „Rusałkę”, choć wybór trudny ze względu na różnorodność stylów prac. Poza graficznym dopracowaniem (budującym mroczny klimat światłocieniem) jest nie tylko przedstawieniem tytułowej postaci, ale jednocześnie wizualnie tworzy (co prawda prostą, ale jednak) historię, czego zabrakło mi w innych pracach.

  7. Bardzo trudny wybór, podoba mi się kilka prac, ale , że można wybrać tylko jedną decyduję się na „Rusałka” Jacek Ogonowski. Ta praca do mnie przemawia, jest w niej coś intrygującego. Nadawałaby się nawet na okładkę książki.

  8. „Bahamut imaginuje wszechświat” i przenosi w inny czas. Przepiękne połączenie oszczędności barw i szaleństwa detalu. Lewis Caroll dałby like’a : )

  9. Głosuję na Bahamuta.
    W prostej formie wszechświat myśli – Bahamuta, moich, Twoich, jak kropki i kreski tworzące ten rysunek.

  10. Mój wybór – „Bahamut imaginuje wrzechświat” Ewy Pazyny – niepowtarzalny, unikatowy, fantastyczny i wizjonerski

  11. „Bahamut imaginuje wrzechświat” Ewy Pazyny
    Bo oryginalny. Intryguje detalami, które zachęcają do myślenia ( zwłaszcza ramka , która nie jest do końca zamkniętą)

  12. ,,Bahamut imaginuje wszechświat ,, Ewy Pazyny zachwyca swoistą imaginacją. Przenosi w przeuroczy ,magiczny świat dziecka,który jest w każdym z nas . Autorka piękną kreską oraz w delikatny sposób ukazuje potęgę i moc twórczej wyobraźni . Dla mnie wspaniała praca.

  13. Jak dla mnie – „Bahamut imaginuje wszechświat” Ewa Pazyna – absolutny numer jeden. Praca bardzo profesjonalnie wykonana, bardzo ,graficzna’.
    A na 2 miejscu – „Feniks” Katarzyna Zembaczyńska.

  14. Wybieram pracę „Ifryt” Janusza Patalasa-Poślednickiego. Wyróżnia ją ekspresja, kolorystyka i świetnie uchwycona symbolika przedstawienia demona-dżina.

  15. Głosuję na Bahamuta, który imaginuje wszechświat autorstwa Ewy Pazyny bo od zawsze pociągały mnie uzębione, czarno-białe ryby…i nie tylko…

  16. Ewa Pazyna ” Bohamut imaginuje wszechświat”. Wszechświat jest tajemnicą….jak wyobraźnia artystów.

  17. Bahamut imaginuje wszechświat… i jest poza konkurencją. Stylistycznie, narracyjnie, technicznie, to zupełnie inna bajka. Moja bajka 🙂

  18. Fantastyczny „Bahamut” nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Wciąga w swoją opowieść detalami, subtelną kreską. Porusza wyobraźnię i cieszy oko.

  19. „Bahamut imaginuje wszechświat” Ewa Pazyna

    Serie detali [w muzyce nazwałbym je – minimalistycznymi], które budują subtelna harmonię…

    Trudno chyba powiedzieć o formie graficznej, że się „słyszy” obraz – ale jakoś wyobrażam sobie jak on rozbrzmiewa – w plątaninie kabli modułowego syntezatora Moog’a.

  20. Dołączam swój głos na „Bahamut imaginuje wszechświat” Ewy Pazyny. Cały wszechświat w jednym kadrze! Świetna praca.

  21. Głosuję na pracę Ewy Pazyny „Bahamut imaginuje wszechświat”. Ujmuje szlachetnością, nie straszy naiwnością. Precyzja wykonania, oryginalna kompozycja, tajemnica to pierwsze spostrzeżenia jakie nasuwają się przy odkrywaniu mitologicznego świata Ewy a zapewne można odkryć znacznie więcej…

  22. Bahamot Ewy Pazyny! Też nie daje jednoznacznej odpowiedzi, jak powstał Wszechswiat, ale wyobraźnię pobudza znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *