Bij giganta! – recenzja komiksu „Giants”

„Giants” braci Valderrama (Carlos Perez odpowiada za scenariusz, Miguel za rysunki) to kolejna „jednostrzałówka” w bogatej ofercie katowickiego wydawnictwa Non Stop Comics.

Ludzkość po wyniszczającej katastrofie zmuszona jest ukrywać się w podziemnych miastach, gdzie każdy musi codziennie walczyć o prawo do przeżycia. Naturalne jest zatem, że gangi zrzeszające młodych, gniewnych ludzi wyrastają jak grzyby po deszczu. Dwójka nastoletnich bohaterów za wszelką cenę pragnie dostać się w szeregi jednej z organizacji, licząc na odwrócenie karty losu. Inicjacja nie należy jednak do najłatwiejszych. Gogi i Zedo muszą udać się na powierzchnię i odnaleźć czarny bursztyn, tajemniczy minerał skrywający w sobie duże pokłady energii. Oprócz przejmującego zimna na bohaterów czekają na powierzchni tajemnicze i śmiertelnie groźne potwory giganty.

„Giants” jest komiksem skierowanym przede wszystkim do szukających mniej wymagającej rozrywki nastolatków. Mniej wymagającej, nie znaczy jednak gorszej. Komiks braci Valderrama nie aspiruje bowiem do dzieła łamiącego schematy czy przekazującego głębszą prawdę. Zamiast tego czytelnik otrzymuje potężną dawkę akcji z kilkoma ciekawymi twistami.

Całość okraszona jest dynamicznymi rysunkami Miguela, który wśród skutych mrozem opuszczonych wieżowców czuje się jak ryba w wodzie. Również desing morderczych gigantów, mimo że czerpiący ze znanej konwencji, wymyka się prostym schematom opartym na gadopodobnych kolosach.

„Giants”, mimo że nie plasuje się w ścisłej czołówce komiksów spod znaku Non Stop Comics, jest dość ciekawym wyborem, szczególnie dla tej grupy czytelników, którzy szukają prostej rozrywki, a jednocześnie zdążyli zmęczyć się kolejnymi przygodami superbohaterów.

Karol Sus

Scenariusz: Carlos Perez Valderrama
Rysunki: Miguel Valderrama
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2018
Tłumaczenie: Grzegorz Drojewski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170×260 mm
Stron: 120
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-629-0

About the author
Karol Sus
Rocznik ‘88. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Wychowany na micie amerykańskiego snu. Wciąż jeszcze wierzy, że chcieć – to móc. Wolnościowiec. Kinomaniak, meloman, mól książkowy. Namiętnie czyta komiksy. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *