Sherlockon 2018

sherlockon_logo_logotype

Sherlockon 2018, jedyny polski konwentfanów Sherlocka Holmesa, nadchodzi!

Weekend 30 czerwca – 1 lipca 2018

Warszawa, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b

Sherlockon Polska, największe polskie święto fanów Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona, powraca! Tym razem organizatorki zapraszają fanów detektywa do wspólnego przywitania lata.

„Gdy rok temu organizowałyśmy konwent, nie spodziewałyśmy się, że przyjedzie na niego tak wiele osób z całej Polski. Łącznie odwiedziło nas około 700 osób. W tym roku postawiłyśmy na piękne przestronne wnętrza Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów – mówi Katarzyna Kowalska, współorganizatorka konwentu. – Sala widowiskowa będzie miejscem pokazów, koncertów i konkursów, a w przeszklonych salach odbędą się prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty w ramach premierowej „Strefy Warsztatowej”.”

Tegoroczny konwent potrwa dwa dni i zapewni ogrom atrakcji fanom w każdym wieku. Odbędą się m.in.:

– prelekcje i panele dyskusyjne

– pokaz technik kryminalistycznych i zbierania śladów z miejsca zbrodni przygotowany przez kryminologów ze Szkoły Policyjnej w Pile

– Strefa Warsztatowa: warsztaty o rysowaniu, z mowy ciała, z przygotowywania materiału filmowego, warsztat językowy z wymowy brytyjskiej

– wykład-warsztat z pszczelarstwa miejskiego i budowania uli (słynny detektyw na emeryturze zajmował się hodowlą pszczół)

– konkurs cosplay

– występ trio skrzypcowego GoldenViolins(nowy program, tematy z serialu BBC „Sherlock”)

– pokaz sztuki walki bartitsu (klub walki L’ExtremeEst)

– konkursy i gry dla uczestników: sherlockowe bingo, kalambury

– gra terenowa ”Niedokończona sprawa Sherlocka Holmesa”

Na fanów czekać będzie także popiersie Sherlocka Holmesa wykonane w całości z prawdziwej mlecznej czekolady. W ramach współpracy fandomowej uczestnicy będą mogli także wejść do repliki Tardis z serialu „DoctorWho” i zrobić sobie przy niej zdjęcie w towarzystwie kartonowych postaci naturalnej wielkości Sherlocka Holmesa i Johna Watsona z serialu BBC.

Akredytacje w cenie 20 zł (jednodniowe) i 30 zł (weekendowe) można kupić przez internet: https://czendo.wixsite.com/sherlockon/bilety

Facebook: https://www.facebook.com/SherlockonPolska/

Strona internetowa: https://czendo.wixsite.com/sherlockon

Osoba do kontaktu dla mediów: Katarzyna Kowalska, 665 732 531, sherlockonpolska@gmail.com

About the author
Aldona Kobus
(ur. 1988) – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktorka literaturoznawstwa. Autorka "Fandomu. Fanowskich modeli odbioru" (2018) i szeregu analiz poświęconych popkulturze. Prowadzi badania z zakresu kultury popularnej i fan studies. Entuzjastka, autorka i tłumaczka fanfiction.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *