PATRONAT SZUFLADY: Bagienna niezapominajka – Arael Zurli

278955-155x220Konkurs z „Bagienną niezapominajką”!

Kochani, razem w wydawnictwem Bellona zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 3 egzemplarze „Bagiennej niezapominajki”, którą Szuflada objęła patronatem.

Na stronie Wydawcy czytamy:

Zbeletryzowany i bogaty źródłowo opis ostatnich sześciu lat życia Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Historia jej powrześniowej tułaczki, życie codzienne na emigracji, nieustające kaprysy, korespondencja z mężem, zanik twórczości, wreszcie przegrana walka ze śmiertelną chorobą. Pozycja wyjątkowa, jeśli chodzi o walory dokumentacyjne, całkowicie odmienna od dotychczasowych przesłodzonych biografii poetki. Pawlikowska w niczym tutaj nie przypomina subtelnej wróżki, jest za to w stu procentach prawdziwa, ponieważ mówi o sobie własnymi słowami. W tle realistyczny i przejmujący obraz epoki.

Doskonała propozycja nie tylko dla miłośników poezji!

 

Zadanie dla Was:

Wracamy do lat wojennych. Lilka w Anglii, my w Polsce. Napisz list do Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Opowiedz jej o sytuacji w kraju, zwróć uwagę na to, co poetka lubi, czym się najbardziej interesuje. Najlepiej, gdyby list mieścił się  między 1000 a 3000 znaków ze spacjami. Wyślijcie go na adres poezja@szuflada.net.

Termin nadsyłania prac: 15 marca.

Wygrywają 3 najciekawsze, zdaniem redakcji, prace.

Wyniki: 16 marca.

 

Regulamin konkursu:

Organizatorem konkursu jest Magazyn Kulturalno-Literacki Szuflada, dostępny pod adresem www.szuflada.net oraz wydawnictwo Bellona.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które zamieszkują terytorium Polski (adres korespondencyjny) i przekroczyły 18. rok życia.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłania wymaganej pracy na adres: poezja@szuflada.net.

Termin nadsyłania: 15 marca 2015 roku.

Plik w formacie *doc lub *rtf należy podpisać imieniem i nazwiskiem.

Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane 3 najlepsze. Ich autorzy zostaną nagrodzeni egzemplarzem książki „Bagienna niezapominajka” Arael Zurli.

Nagrody zostały przekazane przed wydawnictwo Bellona i nie podlegają wymianie na gotówkę.

 

About the author
Kinga Młynarska
Mama dwójki urwisów na pełny etat, absolwentka filologii polskiej z pasją, miłośniczka szeroko pojętej kultury i sztuki. Stawia na rozwój. Zwykle uśmiechnięta. Uczy się życia...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *