23. Komiksofon już 25 listopada we Wrocławiu

Karol Kalinowski – rysownik, twórca ilustracji książkowych i animacji telewizyjnych oraz Mateusz Skutnik – autor kultowej serii komiksowej pt. „Rewolucje”, będą gośćmi listopadowej edycji Komiksofonu, projektu łączącego sztukę ilustracji z muzyką. 25 listopada o godz. 19:00 we wrocławskim klubie Barbara goście zaprezentują autorskie videoklipy, odpowiedzą na pytania publiczności oraz wezmą udział w improwizowanej sesji rysowania na żywo. Spotkanie poprzedzą warsztaty „Projektowania postaci” prowadzone przez Konrada Czernika. Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wstęp wolny.

Plakat Komiksofon 12 (23)

Komiksofonowe spotkanie tradycyjnie rozpocznie się od prezentacji autorskich videoklipów przygotowanych przez gości. W krótkiej, kilkuminutowej, zazwyczaj animowanej formie, autorzy mają za zadanie pokazać swój warsztat oraz proces powstawania komiksu, zestawiając go z muzyką, która stanowi dla nich największą inspirację do tworzenia. Następnie odpowiedzą na pytania prowadzącego spotkanie – Andrzeja Jarczewskiego – oraz zgromadzonej publiczności. Zaś w ostatniej części Komiksofonu, „uzbrojeni” we flamastry, staną w szranki rysując na temat wybrany przez uczestników komiksofonowego spotkania.

Karol Kalinowski 1

Komiksofon jest realizowany od 2011 roku z przerwami do dziś. Od 2014 odbywa się już jako element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a jego koordynatorem jest Agnieszka Jamroszczak. Listopadowe spotkanie będzie 23 z kolei.

Mateusz Skutnik 2

Komiksofon 23:
goście – Karol Kalinowski, Mateusz Skutnik
25 listopada, piątek, Barbara, Świdnicka 8a, Wrocław, wstęp wolny
17:00 – 19:00 warsztaty „Projektowanie postaci do gry video. Monstrum.”(obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona: galeria@gmail.com)
19:00 start Komiksofonu: projekcje, wywiad z artystami i rysowanie na żywo

Projekt Komiksofon jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Komiksofon stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

About the author
Karol Sus
Rocznik ‘88. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Wychowany na micie amerykańskiego snu. Wciąż jeszcze wierzy, że chcieć – to móc. Wolnościowiec. Kinomaniak, meloman, mól książkowy. Namiętnie czyta komiksy. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *