Mówimy Sontag – rozwiązanie konkursu

sontag_szuflada2Czytelnicy i Czytelniczki Szuflady,

Nadszedł czas na rozwiązanie konkursu „Mówimy Sontag”. Dziękujemy serdecznie za przesłanie interesujących prac – tak różnych gatunkowo.  Miałyśmy wraz z Ewą Glubińską okazję przeczytać nie tylko eseje, felietony, ale także opowiadania i wiersz.  Cieszymy się, że twórczość Susan Sontag – która nie jest obecna w kulturze popularnej – inspiruje do własnych przemyśleń.

sontagDzięki naszemu sponsorowi – księgarni z ebookami  koobe – możemy nagrodzić pięcioro autorów prac. Oto lista (kolejność jest przypadkowa):

1.    „Wyznanie” Helena Stachurska – Niegierewicz
2.    „Kobiecie trudniej jest pragnąć życia innego niż to, jakie dla niej zadekretowano.” Mem
3.    “Religion is probably, after sex, the second oldest resource which human beings have available to them for blowing their mind.” Agnieszka Janiszewska

4. „Szklany wazonik” Agnieszka Pogorzelska

5. Cała prawda o mnie – Marta Zucker

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie. Laureatkom gratulujemy! Wszystkie nagrodzone prace można dziś przeczytać na Szufladzie. 🙂

Anna Godzińska

About the author
Anna Godzińska
Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, autorka tekstów o miłości poza fikcją w magazynie Papermint oraz o literaturze w Magazynie Feministycznym Zadra. Fanka kobiet - artystek wszelakich, a przede wszystkim molica książkowa;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *