Wyróżnienia od Małgorzaty Wardy w konkursie graficzno- fotograficznym!

Drodzy czytelnicy Szuflady,

Ogromnie zaskoczył mnie wysoki poziom prac, które zostały nadesłane na konkurs. Temat, który podyktował te piękne zdjęcia, rysunki i grafiki był niezwykle trudny, więc tym bardziej jestem pełna uznania dla autorów.

Z początku starałam się oceniać je pod kątem umiejętności twórców, jednak szybko stało się jasne, że nie jest to dobre kryterium. W pracach bardzo ważny okazał się pomysł, ujęcie tematu, a również jego klimat i zgodność z cytatem z mojej powieści 'Nikt nie widział, nikt nie słyszał”. Serdecznie dziękuję za wszystkie nadesłane prace. Nie sposób nagrodzić wszystkich, więc proszę o wybaczenie tych, którym nie przyznałam trzech pierwszych miejsc.

1 miejsce: „Grafika” Martyna Gaszczyk – Nowok
Praca niezwykle dojrzała i jednocześnie mocno uderzająca poprzez kolor i proste rozwiązanie. Serdecznie gratuluję!

2. miejsce: „Poszukiwania 1” Ewelina Siek
Ta fotografia zachwyciła mnie już od pierwszego wejrzenia poprzez swoją silną, wyraźną wymowę. Dobry kadr, świetny pomysł i wrażenie nieszczęścia emanują z niej bardzo silnie, nie pozwalając o sobie zapomnieć.

3. miejsce: „O nas” Maria Roszak
W przypadku tej pracy, bezsprzecznie zachwyca mnie jej pomysł – proste rozwiązanie, które prezentuje trudną i zagmatwaną historię. Dobry rysunek, dobra kolorystyka… gratuluję!

Chciałabym również wspomnieć o pracy, która do ostatniej chwili walczyła u mnie o trzecie miejsce z rysunkiem Marii Roszak, a mianowicie o świetnym rysunku Sylwii Trojan „Niewidzialne”. Bardzo podoba mi się delikatna, wrażliwa kreska i charakterystyczne, emocjonalne twarze matki i córki. Nie starczyło mi już miejsca by ją nagrodzić, ale na łamach Szuflady chciałam wyrazić swoje uznanie dla talentu Autorki.

Małgorzata Warda

About the author
Małgorzata Warda
gdyńska pisarka, rzeźbiarka, malarka, autorka kilku powieści, między innymi "Nikt nie widział nikt nie słyszał", "Środek lata" "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele". Jej teksty znajdziecie także na jej blogu: www.warda.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *