Świńska gra – recenzja komiksu „Wbrew Naturze. Tom drugi”

Drugi tom autorskiego komiksu Mirki Andolfo nie jest tak porywający jak pierwszy, ale to nadal solidna, dobrze narysowana historia dla miłośników antropomorficznych bohaterów.

wbrewnaturze2

W świecie przedstawionym we „Wbrew Naturze” zwierzęta różnych gatunków nie mogą się krzyżować. Sam fakt ich przebywania ze sobą uważany jest za bardzo podejrzany. Mysz, świnia i wilk przemierzający wspólnie miasto bądź szukający noclegu skazani są na wzgardliwe spojrzenia i społeczny ostracyzm. Ta dość osobliwa grupa musi uciekać nie tylko przed szamanem i agentami Centrum Resocjalizacji Dewiantów, ale także przed własnym przeznaczeniem, już dawno zapisanym w międzygatunkowej historii.

wbrewnaturze2_p1

Niepozorna Leslie jest kolejnym wcieleniem kobiety, która została złożona w ofierze Albinosowi – potężnemu wilkowi. Jako jedyna była na tyle silna, by go odrzucić i związać się z kimś innym. Jej siła zaimponowała drapieżnikowi i teraz jego duch pragnie ją okiełznać i posiąść. Albinos „żyje” w Leslie, ale też w Khalu, wilku, który obecnie przebywa ze świnką i próbuje jej pomóc. Brzmi to trochę niedorzecznie i naiwnie, ale czyta się dobrze, a ogląda jeszcze lepiej. Rysunki Andolfo są urocze, dziecinne, a jednocześnie bardzo seksowne. Szczególnie dotyczy to krągłej i apetycznej, ubranej praktycznie zawsze w zbyt ciasne ubrania, Leslie. Warto sięgnąć po ten komiks, choćby po to, by podziwiać kreskę utalentowanej Włoszki.

Łukasz Muniowski

Scenariusz: Mirka Andolfo
Rysunki: Mirka Andolfo
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170×260 mm
Stron: 96
Cena: 40,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-350-3

About the author
Łukasz Muniowski
Doktor literatury amerykańskiej. Jego teksty pojawiały się w Krytyce Politycznej, Czasie Kultury, Dwutygodniku i Filozofuj. Mieszka z kilkoma psami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *