PATRONAT SZUFLADY: Trylogia Elfy Ziemi i Powietrza – Holly Black

Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów.

Elfy ziemi i powietrza.
Tom 1. Zła królowa
Holly Black

Tłumaczenie Iwona Michałowska
Adaptacja translatorska Stanisław Kroszczyński

Wiek: 14+
Premiera: 30 września
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: The Modern Faerie Tales: Tithe; Valiant; Ironside
ISBN: 978-83-7686-908-7
Format: 145×215
Oprawa: miękka za skrzydełkami
Liczba stron: 304
Cena: 39,90

Trylogia ELFY ZIEMI I POWIETRZA

Powieści ukażą się w trzech osobnych tomach. Tom 1. Zła królowa we wrześniu 2020, kolejne, Serce trolla i Żelazna kraina w 2021 roku.
W tym wydaniu znajdzie się nowe, dotąd niepublikowane opowiadanie.

Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów.

Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony. Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami elfów, walce, która może się skończyć jej śmiercią.

Fenomenalna lektura… Elfy pokazują, że potrafią być równie zachwycające, co okrutne.
– Publishers Weekly

Życie w pełnym biegu, rozpacz, oszustwo i makabryczna śmierć – czego więcej można chcieć od bajki?… Wspaniała gratka dla fanów fantazji i romantycznego horroru.
– Kirkus Reviews

DAWNO, DAWNO TEMU… Istniały dwa dwory, jasny i ciemny, cny i niecny. Ten pierwszy gromadził elfy powietrza, drugi elfy ziemi. Walczyły ze sobą, niczym wąż pożerający własny ogon, ale my trzymaliśmy się z dala od ich spraw, żyjąc w swoich norkach i podziemnych strumieniach, więc zapomniały o nas. Teraz jednak zawarły rozejm i przypomniały sobie, że władcy muszą mieć poddanych. Taki jest nasz odwieczny zwyczaj. Dwory wskrzesiły praktykę Tith, składania w ofierze pięknego i utalentowanego śmiertelnika. Jasnemu Dworowi wystarczy poeta, którego podkradają, ale mroczny Dwór Termitów pożąda krwi. Ci, którzy żyją na jego ziemiach, muszą mu służyć. Ich praca jest ciężka, rozrywki okrutne.

A ty, Kaye, przykułaś ich uwagę.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *