Zaproszenie na KOMIKOSOFON do Wrocławia już 9 kwietnia

Szanowni czytelnicy,

k_2Szuflada serdecznie zaprasza na wydarzenie, związane z promocją komiksu i jego twórców- KOMIKSOFON, który rusza od kwietnia we Wrocławiu. Będziemy się bacznie przyglądać temu projektowi i pewnie jeszcze nie raz o nim usłyszycie. 😉

Projekt jest czytelny jak komiksowy dymek, a każda jego edycja składa się z trzech elementów:
– pokazu filmów wykonanych przez autorów komiksów
– prowadzona przez Bartka Czartoryskiego dyskusja
– rysowanie na żywo + komiksowe konfrontacje

Do KOMIKSOFONU zaprosimy rysowników, którzy na bazie swoich prac   przygotowują film. Do pokazu doklejamy unikalną konfrontację. Część wizualną uzupełnia przyjemna rozmowa, prowadzona przez krytyka filmowego Bartka Czartoryskiego. Zapraszamy do BUŁKI Z MASŁEM, klubu Przeglądu Adaptacji Komiksów MOICO ENJOY MOVIES. Pierwsze spotkanie już w środę 9 kwietnia o godzinie 20:00. Gośćmi KOMIKSOFONU będą Sebastian Skrobol oraz Konrad Koko Okoński.

Sebastian Skrobol – wrocławski rysownik, storyboardzista, grafik, kolorysta. Wielokrotnie wyróżniany na konkursach za krótkie formy komiksowe np. za „Każdy ma swoją wolność” „Szóstego dnia” „Fajerwerki” czy „Oby się nie powtórzył”. Pracuje tworząc gry na urządzenia mobilne. Zdobywca stypendium Gildii. W tym roku ma mieć premierę jego pierwszy album „Quiet little melody“.

Strona artysty: http://www.skrobol.com/

Konrad Koko Okoński – urodzony w Szczecinie, absolwent wrocławskiego ASP. Debiut internetowy „Wiśnia”. Kolejne internetowe komiksy to „A Quartz Bead” (złoty Nast za najlepszy polski komiks on-line 2006) oraz „Kokoart” (najlepszy komiks on-line 2008) Publikuje w antologiach komiksu „Kolektyw”. Najnowszy komiks internetowy „Kij W Dupie”
http://kijwdupie.tumblr.com/ Strona artysty: http://kokoart.net/nowa/

wydarzenie na fb https://www.facebook.com/events/605431649539524/

Komiksofon do polubienia https://www.facebook.com/komiksofon

plakat_mini

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *