Wywiad Szuflady w Radiu Wrocław Kultura!

Kochani,

Wczoraj miałam okazję gościć w Radiu Wrocław Kultura i między innymi opowiadałam o moich wrażeniach i emocjach po książkowym debiucie, czyli o Twierdzy Kimerydu i oczywiście o Szufladzie.

ja

Całość wywiadu możecie posłuchać właśnie tutaj. Zwróćcie jednak uwagę na to, że był nagrywany bezpośrednio z Internetu i może się niespodziewanie zaczynać. Z tego co pamiętam wypowiedzią Magdaleny Knedler na temat pisania. Życzę Wam udanego słuchania! 🙂

A teraz przypomnę Wam jeszcze o kilku ciekawych wydarzeniach, które miały niedawno miejsce i wiążą się również z działalnością naszego portalu.

Po pierwsze: nasz długoletni redaktor, mój zastępca Bartosz Szczygielski wygrał prestiżową Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej, zmarłej w zeszłym roku przewodniczącej Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru, na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu za swoją debiutancką powieść „Aorta”.

nagroda_wielkiego_kalibru

(zdjęcie: materiały prasowe Festiwalu)

Przy okazji przypominamy nasz wywiad z Bartkiem oraz recenzję „Aorty”:

WYWIAD: Bartosz Szczygielski

Aorta – Bartosz Szczygielski

Po drugie: pisarka Magdalena Knedler, która gościła w naszej Środzie Dla Autora, zdobyła wczoraj Nagrodę Emocje Radia Wrocław Kultura w kategorii Literatura. Jak czytamy na stronie Radia Wrocław:

Magdalena Knedler otrzymała naszą Emocję za DZIEWCZYNĘ Z DALEKA, KLAMKI I DZWONKI oraz trylogię NIC OPRÓCZ… – powieści, które dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką jakością literacką.

Emocje-w-kategorii-Literatura-dla-MAGDALENY-KNEDLER-4

(zdjęcie ze strony Radia Wrocław)

Przypominamy również wywiad z Magdą i recenzję jej ostatniej książki na Szufladzie:

Wywiad z Magdaleną Knedler: Pisanie wybiera nas. To taka miłość, która często bywa trudna.

Kobieta na zakręcie historii: druga recenzja „Dziewczyny z daleka” Magdaleny Knedler

Po trzecie: Karina Bonowicz, pisarka i dziennikarka, która od niedawna z nami współpracuje, wydaje kolejną książkę. Tym razem naukową, o Toruniu: „Co ma piernik do Torunia… czyli subiektywny przewodnik po mieście (nie tylko) Kopernika dla (nie tylko) nowojorczyka”. Poniżej nasza recenzja wcześniejszej książki Kariny „I tu jest bies pogrzebany”:

I tu jest bies pogrzebany – Karina Bonowicz

A ze swojej stronie JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE dziękuję Łukaszowi Śmiglowi oraz Jackowi Antczakowi za kolejne zaproszenie do Radia Wrocław Kultura. Jak zawsze niesamowicie się z Wami rozmawiało! Tworzycie naprawdę wartościowe i interesujące audycje, których jestem dużą fanką. 🙂

Magdalena Pioruńska

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *