Wyniki konkursu na magiczne opowiadanie o Opolu- Festiwal Natchnienia

Drodzy czytelnicy.

Konkurs na magiczne opowiadanie o Opolu „Festiwal Natchnienia” został rozstrzygnięty. Wiemy już kto napisał najlepsze teksty o Opolu, które trafią do antologii razem z tekstami profesjonalistów.

Jury w składzie: opolski pisarz i poeta Tomasz Różycki, były dziennikarz Radia Opole i NTO Mariusz Jarzombek oraz przedstawicielka urzędu miasta Agnieszka Książek- Nowacka wybrali trzy najlepsze opowiadania, które poza publikacją w książce otrzymają również nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwa: Fabryka Słów oraz Prószyński i S-ka.

Pierwsze miejsce jednogłośnie zajęła Joanna Pawłusiów i jej opowiadanie „Błękitne miasto”.

Drugie miejsce zajęło opowiadanie „Jesiotr opolski” autorstwa Bartosza Rogali.

Trzecie miejsce ląduje natomiast u Magdaleny Schatt za tekst „Opole. Śladem bosych stóp”.

Ponadto w antologii znajdą się jeszcze trzy teksty: „Bolko IV” autorstwa Ewy Jezierskiej, „Opole jest kobietą” Hanny Sterniuk- Mościckiej oraz „I zbiegliśmy w dół” Iwony Mózgowiec.

Dziękujemy wszystkim autorom za nadesłane teksty. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wyobraźni i znajomości miasta Opola.

O postępach z wydaniem antologii będziemy Was informować na bieżąco, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przy okazji prezentujemy również projekt okładki „Festiwalu Natchnienia”, stworzony przez opolską graficzkę Jowitę Lis.

Projekt Festiwal Natchnienia jest finansowany z środków urzędu miasta Opole.

antologia-mockup

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *