„Wszystko, co brzydkie i cudowne” – Bryn Greenwood: zapowiedź

Wszystko, co brzydkie i cudowne
Bryn Greenwood
Liczba stron: 550
Premiera: 18 listopada 2020 r.

Wydawca: Papierowy Księżyc

Piękna i prowokująca historia miłosna o ludziach, których nie miało prawa nic połączyć…

Jako córka dilera narkotyków, Wavy nie wierzy ludziom, nawet swoim rodzicom. Bezpieczniej jest trzymać język za zębami i unikać kłopotów. Walcząca o wychowanie swojego młodszego brata, ośmioletnia Wavy jest jedynym odpowiedzialnym „dorosłym” we własnym domu. Spokój ducha odnajduje, spoglądając w rozgwieżdżone nocne niebo nad polami za domem.

Pewnego wieczoru jej obserwacja gwiazdozbiorów powoduje wypadek i daje początek niezwykłej przyjaźni z jednym ze zbirów ojca, Kellenem, wytatuowanym byłym skazańcem o złotym sercu.

Poruszająca i szokująca historia miłosna dwojga niezwykłych ludzi, która zadaje trudne pytania, przypominając nam o wszystkich brzydkich i cudownych rzeczach, jakie życie ma do zaoferowania.

BRYN GREENWOOD

pochodzi z Kansas, gdzie jej rodzina żyje już od czterech pokoleń. Jest córką prawie całkiem zreformowanego dilera narkotyków i jedną z siedmiu sióstr. Zdobyła tytuł magistra na Uniwersytecie Stanowym Kansas i kontynuuje pracę w środowisku akademickim. W swoim dorobku ma kilka powieści, z których największe uznanie zdobyło Wszystko, co brzydkie i cudowne. Mieszka w Lawrence, w stanie Kansas.

Wszystko, co brzydkie i cudowne wstrząsa surowością ujętą w wartkiej, boleśnie szczerej narracji. Bryn Greenwood szokuje i zmusza do refleksji, wciągając czytelnika w dziwną, ale piękną historię.
Anna Bellon, autorka

Jeśli szukasz lekkiej lektury, odłóż tę książkę. Będzie ciężko i nieprzyjemnie, jednak wśród nieszczęścia znajdziesz wiele nadziei i miłości. Historia Wavy wciągnie Cię na kilka wieczorów, a później nie da o sobie łatwo zapomnieć.

Aleksandra Andrzejewska, recenzentka nakanapie.pl

Wszystko, co brzydkie i cudowne. Tytuł ten jest kwintesencją tego, co znajdziemy w książce. Musicie jednak podejść do niej z czystym umysłem i sercem, by zrozumieć przekaz, jaki umieściła w niej autorka. Czy jesteście gotowi na powieść, która nagnie wasze granice i sprawi, że będziecie zastanawiać się nad pojęciem dobra i zła?

Irena Bujak, dużeKa.pl

Emocjonująca i wstrząsająca historia o tym, jak cienka jest granica między uczuciem a etyką. Między powinnością a oddaniem. Między fikcją a rzeczywistością. Książka, która będzie dla wielu kontrowersyjna i bulwersująca, jednak z pewnością zapadająca w pamięć.

Katarzyna Zabłotna, niekulturalnie.pl

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *