Wideorelacja ze spotkania z Małgorzatą Wardą w ramach Szuflady Literackiej w Szarej Willi

Pierwsze spotkanie w ramach Szuflady Literackiej, organizowanej w Hotelu i Restauracji Szara Willa upłynęło pod znakiem literatury kobiecej, wzbogaconej poważnymi społecznymi tematami. Pisarka i malarka Małgorzata Warda, autorka takich książek jak „Ominąć Paryż”, „Środek lata”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał” i najnowszej „Jak Oddech” opowiedziała o swoich inspiracjach, trudnej sztuce pisania i drodze do zostania pisarką.

Czytelnicy z zainteresowaniem słuchali jej opowieści o porwaniach i przejmującej historii Natashy Kampusch, od której temat porwań wypłynął dla szerszej publiczności. Spotkanie rewelacyjnie poprowadził dziennikarz Radia Opole Mariusz Jarzombek.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wideorelacji:

http://www.youtube.com/watch?v=PXSPK6a3TxA&feature=youtu.be

 

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *