Sześć lat Szuflady!

Drodzy czytelnicy!

Już po raz szósty spotykamy się na łamach magazynu kulturalno-literackiego Szuflada. W takim momencie nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować wszystkim naszym czytelnikom, a także redaktorom i współpracownikom – tym, którzy aktualnie tworzą ze mną magazyn, jak również tym, którzy robili to wcześniej. Dzięki Szufladzie poznałam wielu wspaniałych ludzi i bardzo dużo nauczyłam się o pisaniu, dobrej literaturze i wartościach. Ostatnio wspominałam Wam, że Szufladę współtworzyło wielu pisarzy; sami też piszemy i wydajemy. Staramy się stawiać na jakość i wybierać wartościowe pozycje wydawnicze – zarówno debiutantów, jak i pisarzy już dobrze zadomowionych na rynku.

e1bd8b17bcb784ac4d631880635093a3

Ponieważ to urodziny, pozwolę sobie na odrobinę prywaty. Dziękuję moim wytrwałym redaktorom – Anii Godzińskiej z działu gender za terminowość i niesamowitą miłość do książek, Kindze Młynarskiej za wielkie serce i talent – zarówno do pisania, jak i zdobywania nowych doświadczeń, szczególnie na Szufladzie; Łukaszowi Muniowskiemu z działu recenzji za wiarygodność i wnikliwe spojrzenie na literaturę, Karolowi Susowi z działu komiksowego za niesłabnący entuzjazm do komiksu i promowania sztuki wizualnej w Polsce, Barbarze Augustyn z działu mitologicznego za wnikliwość i niesłabnącą pasję, Aldonie Kobus za powiew świeżości na Szufladzie oraz inne spojrzenie na fantastykę. Na koniec zaś dziękuję szczególnej osobie: Magdalenie Sułek-Jabłońskiej, która zawsze trzyma mnie w ryzach, a ponadto dba o poprawność językową na portalu i robi to świetnie. Madziu, dziękuję, że jesteś.

Rozwijamy się dla Was, piszemy i dzielimy się naszą pasją dla Was. Do zobaczenia znowu za rok. Mam nadzieję, że do tego czasu zdążymy Was jeszcze nie raz zaskoczyć i jeszcze chętniej będziecie do nas zaglądać! Tymczasem polecam Waszej uwadze głosowanie publiczności w mitologicznym konkursie graficznym, które trwa na stronie. Zerknijcie, jacy utalentowani ludzie przesłali nam swoje prace w konkursie „Ogień i woda”. Naprawdę warto!

Redaktor naczelna
Magdalena Pioruńska
Szuflada.net

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *