Środa Dla Autora z Nadią Szagdaj

Drodzy czytelnicy!

W kolejnej odsłonie Środy Dla Autora 15 marca naszym gościem będzie Nadia Szadgaj.

Środa Dla Autora to cykliczne spotkania z pisarzami i ludźmi kultury na fanpage’u Szuflady, podczas których nasi czytelnicy rozmawiają z gośćmi na czacie, wygrywają ich książki w konkursach i dowiadują się, jakie są ich przyszłe plany wydawnicze.

 szuflada-vector

Do tej pory gościliśmy pisarzy, specjalizujących się w powieściach obyczajowych – min. Marię Ulatowską, Manulę Kalicką, Mariolę Zaczyńską, Małgorzatę Wardę, Agnieszkę Lingas- Łoniewską, Katarzynę Zyskowską- Ignaciak, Lucynę Olejniczak, Mariolę Zaczyńską, Sylwię Zientek, Ałbenę Grabowską, Joannę Szarańską, Agatę Kołakowską, Aleksandrę Tyl w powieściach kryminalnych – min. Katarzynę Bondę, Katarzynę Puzyńską, Joannę Opiat- Bojarską, Annę Fryczkowską, Mateusza Marcina Lemberga, Remigiusza Mroza, Patrycję Gryciuk, Magdalenę Parys, Magdalenę Knedler, Marię Paszyńską w powieściach fantastycznych – min. Martynę Raduchowską, Anetę Jadowską, Michała Gołkowskiego, Witolda Jabłońskiego, Marcina Strzyżewskiego, Marcina Jamiołkowskiego oraz w rysowaniu komiksów – min. Rafała Szłapę, Agatę Wawryniuk, Konrada Okońskiego. Nasz fanpage odwiedzili również Sylwia Chutnik i Marcin Wilk.

Nadia Szagdaj urodziła się 19. 03. 1984 we Wrocławiu. Od dziecka jest związana ze światem artystycznym swojego miasta. Chłonęła jego uroki, specyfikę, a potem także historię Wrocławia.

PATRONAT SZUFLADY: Nadia Szagdaj – Nowe śledztwa Klary Schultz. Tajemnica Nathaniela.

Nadia Szagdaj – kręci ją chaos. Nadia Szagdaj, podobnie jak bohaterki jej książek, nie usiedzi na miejscu. Musi działać. Najlepiej robić tysiąc rzeczy naraz. Spotkacie ją we Wrocławiu jak biegnie z telewizji, w której produkuje serial dokumentalny i program o cudzoziemcach, na plan kolejnej sesji zdjęciowej. Wieczorem, kiedy dzieci już usną siada do montażu filmu na wczoraj.

nadia

Uwielbia kontrasty. Kocha przygodę, podróże i zdobywanie nowych doświadczeń, począwszy od nurkowania po piesze wycieczki w górach i zmaganie się z własnymi słabościami w siłowni. Od dzieciństwa chłonęła atmosferę artystycznego domu oraz oswajała się z nowymi technologiami pod okiem matki malarki i ojca informatyka. Kształciła się w szkole muzycznej, co na początku było ekscytujące, lecz później ograniczało swobodę tworzenia. A tego Nadia nie znosi. Ostatecznie zdobyła tytuł magistra na Akademii Muzycznej po ośmiu latach studiowania. W międzyczasie uczyła się języków obcych i otarła się o psychologię. Ta pozornie przypadkowa odskocznia, rozwinęła u niej pasję związaną z kryminalistyką i behawiorystką.

Pisać zaczęła w liceum. Początkowo wiersze, krótkie opowiadania i teksty do piosenek. Potem pojawiły się także felietony i książki. Dziś ma na koncie sześć powieści. Nadię Szagdaj fascynuje odmienność ludzi. Zasłyszane gdzieś w przelocie historie inspirują i pobudzają wyobraźnię.

Lubi eksperymentować ze swoimi bohaterami i ścierać ze sobą gatunki literackie – szczególnie rasowy kryminał z thrillerem i powieścią obyczajową. Kryminalne zagadki pisarka uwiarygadnia wnikliwą wiedzą, którą konsultuje z zaprzyjaźnionymi psychologami, ekspertami od medycyny i prawa oraz policjantami.

large_Szagdaj_Nadia-2017-fot._AF_Petra_Nelle-i

Książki Nadii Szagdaj to klimat kultowych powieści Agathy Christie, Raymonda Chandlera i Borisa Akunina. Chce się do nich wracać.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *