Ruszamy z nowym projektem – Szuflada Literacka, spotkania autorskie w Opolu!

Drodzy czytelnicy,

Ostatnio obiecałam, że będziemy Was bez przerwy zaskakiwać, a zatem tym razem mamy dla Was prawdziwą petardę! Już 22 kwietnia o godzinie 18.00 w restauracji Szara Willa w Opolu odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Szuflady Literackiej z Małgorzatą Wardą!

literacka

Oczywiście któż mógłby rozpocząć ten cykl, jeśli nie Małgosia – pisarka, która współpracuje z nami już od pół roku i regularnie wzbogaca naszą stronę recenzjami książek, artykułami i wywiadami z ciekawymi, polskimi autorami.

Szuflada Literacka jest organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Suterena”, pod które Szuflada jest od jakiegoś czasu podłączona. Jak pewnie wiecie – coś się kończy, aby coś mogło się zacząć. My zaczynamy, ufając, że projekt, który trwa do końca tego roku w Opolu dzięki wsparciu finansowemu urzędu miasta Opole oraz naszego sponsora restauracji i hotelu Szara Willa rozrośnie się do monstrualnych rozmiarów i kto wie… Może w przyszłym roku spotkamy się także w innych miastach. Tego serdecznie sobie i Wam życzę. A teraz już nie przedłużając jeszcze kilka słów na temat naszego kwietniowego gościa – Małgorzaty Wardy oraz jej najnowszej książki „Jak Oddech”, której Szuflada dzielnie patronuje (co pewnie też już zauważyliście:)). Plakat promujący spotkanie jest w przygotowaniu, ale na pewno pokażemy go Wam do końca weekendu.

Małgorzata Warda, Fot. Dorota KellerMałgorzata Warda, polska pisarka, malarka, rzeźbiarka i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku od lat wydaje powieści obyczajowe, wzbogacone kontekstem społecznym. Porusza w nich szeroki wachlarz problemów, o których nie boi się pisać otwarcie i z bolesną szczerością. Jej najnowsza powieść „Jak Oddech” po raz kolejny porusza temat niewyjaśnionych zaginięć, ale tym razem wkracza w świat pozamaterialny, świat duchów. Patronat nad książką objęła Fundacja Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Przypominamy także o fabule książki „Jak Oddech”:

Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że kiedyś się pobiorą. Jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej, postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika…

Pełna ciepła opowieść o miłości i przyjaźni zmienia się w mroczną historię, w której przeczucia i świat pozamaterialny okazują się równie ważne, jak codzienność. Policja, rodzina i Jasmin – wszyscy szukają Staszka na swój własny sposób. Policja porusza się podrzuconym jej tropem: wstrząsającą fotografią chłopaka. Rodzina Staszka szuka odpowiedzi w przeszłości i zdarzeniach mogących mieć wpływ na zniknięcie. Natomiast Jasmin dociera o wiele dalej niż do rozwikłania tajemnicy. Otwiera się przed nią świat, w którym wszystko jest możliwe, gdzie czas można dowolnie naginać, a miłość nie ma końca.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *