Promocja Festiwalu Natchnienia połączona z Szufladą Literacką w Miejskiej Bibliotece Publicznej- relacja

Drodzy czytelnicy i sympatycy Szuflady,

30 października odbyła się uroczysta premiera antologii Festiwal Natchnienia, połączona z Szufladą Literacką, której gościem był znany opolski autor i poeta Tomasz Różycki.

Książka Festiwal Natchnienia jest kolejnym projektem Szuflady, zrealizowanym pod szyldem Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Suterena”.

Antologia opowiadań o Opolu „Festiwal Natchnienia” to zbiór tekstów nawiązujących do Opola, które jest jego wątkiem przewodnim.

Antologia składa się z dwóch części: pierwszej napisanej przez profesjonalnych, uznanych autorów oraz drugiej napisanej przez amatorów, dopiero stawiających pierwsze kroki w literackim świecie.

Zależało nam na tym, żeby zachować różnorodność gatunkową tekstów, a także rozpropagować Opole także poza granicami miasta i zachęcić czytelników znanych i lubianych pisarzy do przyjazdu i zwiedzenia najciekawszych miejsc w Opolu. Dlatego poza pisarzami związanymi z miastem, zaprosiliśmy także tych spoza niego, którzy je wielokrotnie odwiedzali i pozytywnie je wspominają.

Różnorodność gatunkowa ma natomiast zachęcić czytelników o różnych upodobaniach do sięgnięcia po publikację i bliższego zapoznania się z Opolem. Ta antologia przede wszystkim przekaże niepowtarzalny klimat miasta i zaskoczy również tych, którzy je dobrze znają i kochają.

W trakcie premiery Beata Malec i Bogdan Zieliński- aktorzy z opolskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego czytali fragmenty książki, a Tomasz Różycki i jedna z autorek profesjonalnych- Martyna Raduchowska opowiedzieli o etapach powstawania antologii.

DSC02396

DSC02403

DSC02422

DSC02430

DSC02439

DSC02452

DSC02460

DSC02475

DSC02485(1)

DSC02521a

DSC02531

DSC02536

DSC02538

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *