Podwójna nominacja Szuflady w konkursie Papierowego Ekranu!

Szanowni czytelnicy.

Mam tę niezwykłą przyjemność oznajmić, że Szuflada została po raz drugi nominowana w prestiżowym konkursie Papierowego Ekranu i to aż w dwóch kategoriach za Treść i Formę. Przy okazji niezmiennie dziękuję moim współpracownikom, redaktorom i przede wszystkim czytelnikom Szuflady, na których aktywność liczę w głosowaniu na nasz portal. Zmieniamy się dla Was i pracujemy dla Was. Chcemy być jeszcze lepsi i jeszcze bardziej efektywni. 🙂 I efektowni. 😉 Przypominam, że na przestrzeni minionego roku wzbogaciliśmy się o nowe działy, przeprowadziliśmy kilka konkursów literackim w tym konkurs „Festiwal Natchnienia”, który zaowocował antologią opowiadań o Opolu, wzbogaconą również o teksty autorów profesjonalnych. Ponadto Szuflada prowadzi spotkania autorskie w Opolu pod szyldem Szuflady Literackiej.

Szuflada obejmuje też coraz więcej patronatów nad książkami, festiwalami literackimi i wydarzeniami kulturalnymi. Min. ściśle współpracuje z wrocławskimi Dniami Fantastyki, organizowanymi przez Centrum Kultury Zamek. Ostatnio rozpoczęliśmy nowy cykl bezpośrednich spotkań z autorami na naszym fanpage’u Środa dla Autora, który przyciąga wielu aktywnych moli książkowych i nie tylko. W planach mamy jeszcze więcej niespodzianek i być może od przyszłego roku będziemy mogli pochwalić się papierowym wydaniem Szuflady… Ale jeszcze wszystko przed nami! Tymczasem zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie. 🙂

Papierowy Ekran 2013

Konkurs na najlepsze internetowe strony o książkach

pe2013

Papierowy Ekran to nagroda, która od 2007 roku przyznawana jest najlepszym serwisom internetowym, stawiającym sobie za cel promowanie książek i czytelnictwa. W szczególności są to serwisy wydawnictw, księgarń, bibliotek, organizacji popularyzujących czytelnictwo, portale kulturalne, blogi oraz strony osób indywidualnych.

Dotychczasowi laureaci to: BiuroLiterackie.pl (2007), artPAPIER.com (2008), Niedoczytania.pl (2009), Ryms.pl (2010), Wywrota.pl (2011), Xiegarnia.pl (2012).

W tym roku Papierowy Ekran będzie wręczony w dwóch kategoriach:

TREŚĆ – zawartość przekazu (nieszablonową, bogatą, oryginalną, nowatorską…) – kategoria skierowana do grup na Facebooku, blogów, fanpage’ów, stron wydawnictw, sprofilowanych księgarń, bibiliotek, portali kulturalnych;

FORMA – sposób prezentacji treści (nawigacja, łatwość korzystania, interaktywność, niestandardowość graficzna i funkcjonalna) – kategoria obejmująca wszelkie strony oprócz fejsbukowych, blogów i serwisów opartych na gotowych szablonach.

Wybraną stronę można zgłosić w jednej bądź obu kategoriach (d 4 do 13 października). Każdy internauta – za pomocą formularza na stronie www.papierowyekran.pl – może zgłosić serwis do konkursu. Następnie, po 10 serwisów z każdej kategorii (wyselekcjonowanych przez Organizatora, czyli Fundację NADwyraz i Miesięcznik Wydawca) zostanie nominowanych do Nagrody. Ich ostateczna ocena będzie średnią arytmetyczną głosów Internautów, Organizatora oraz Kapituły (każda grupa oceniających złoży się na 1/3 końcowej punktacji).

Wśród głosujących Internautów zostaną rozlosowane nagrody książkowe i audioboki.

Jak co roku, Papierowy Ekran stanowi jedno z wydarzeń towarzyszących 17. Targom Książki w Krakowie.
Wszystkie informacje na temat przebiegu Papierowego Ekranu będą się pojawiać na stronie www.papierowyekran.pl oraz fejsbukowym profilu wydarzenia: www.facebook.com/PapierowyEkran

Harmonogram Konkursu w 2013 roku:
4–13 października – zgłaszanie serwisów do Papierowego Ekranu;
15 października – ogłoszenie przez Organizatora listy 20 nominowanych stron – po 10 w każdej z kategorii;
15–24 października – głosowanie Internautów, Kapituły oraz Organizatora;
26 października – ogłoszenie wyników – rozstrzygnięcie konkursu

Organizatorzy: Fundacja NADwyraz (www.nadwyraz.pl), Miesięcznik Wydawca (www.wydawca.com.pl)

Partnerzy: Targi w Krakowie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Xiegarnia.pl

Sponsorzy: Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo MG, Wydawnictw Zysk i S-ka, Audioteka.pl, Audiobook.pl, Legimi

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *