Podsumowanie roku 2015 na Szufladzie

Drodzy czytelnicy i współpracownicy Szuflady!

I oto minął kolejny rok naszej działalności. Po wprowadzeniu zmian w szacie graficznej magazynu i w głównym nurcie naszych tekstów zaobserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie czytelników i współpracowników. Nasze recenzje i felietony wielokrotnie spotykały się z uznaniem zaprzyjaźnionych z nami wydawnictw i mogliście je znaleźć na ich fanpage’ach i stronach internetowych. Ponadto znacznie rozwinęliśmy współpracę z pisarzami w formie waszej ulubionej Środy Dla Autora. Możemy się pochwalić już sporą listą środowych gości, a co więcej, od Nowego Roku wznawiamy te spotkania. W zanadrzu mamy również kolejne, większe konkursy literackie i graficzne. W minionym roku przeprowadziliśmy m.in. konkurs na najlepszą grafikę mitologiczną „Piękne bestie. Bestiariusz mitologiczny” oraz poetycki konkurs fotograficzny „Obiektywem duszy twojej”. Dla wielbicieli mocniejszych wrażeń przygotowaliśmy konkurs na miniaturę erotyczną i egzotyczny konkurs „Bliskowschodnie spotkania pierwszego stopnia”.

Chyba jako pierwszy portal w Polsce zdecydowaliśmy się również na wprowadzenie dwujęzycznego działu Irańska Mozaika, poświęconego literaturze i kulturze Iranu. Część publikowanych w nim tekstów powstaje w języku polskim, a część w perskim. Co za tym idzie, Szuflada bardziej otworzyła się na egzotyczne kultury świata oraz literaturę zagraniczną.

Ze swojej strony serdecznie dziękuję redaktorom Szuflady – szczególnie niezawodnej Kindze Młynarskiej z działu Poezja, Basi Augustyn z działu Mitologie, Ani Godzińskiej z działu Gender, Dorocie Słapie z działu Irańska Mozaika, Kamilowi Żółkiewiczowi z działu Komiks, Bartkowi Szczygielskiemu z działu recenzji książkowych i Kamili Błeszyńskiej z działu Felietony. Jak zawsze jesteście rzetelni i pełni pasji. Szuflada nie byłaby jednak tym portalem, którym jest teraz, gdyby nie wsparcie Magdaleny Sułek-Jabłońskiej, naszej korektorki i dobrego ducha redakcyjnego. Kiedy Naczelnej się nie chce, zwykle chce się korektorce. Osobiście serdecznie za to dziękuję – to naprawdę nieocenione wsparcie.

Na zakończenie postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma listami polecającymi nasz portal. Jeśli się chwalić, to najlepiej teraz! Oby zbliżający się rok 2016 przyniósł nam więcej takich pozytywnych opinii!

Redaktor Naczelna

Szuflada.net

Magdalena Pioruńska

„Tradycyjne spotkania, tudzież wieczory poetyckie, cuchną stęchlizną i środkiem do czyszczenia zębowych protez Uczestników takich spotkań częściej zwabia wino lub ciasto niż poezja. Nierzadko zdarzają się przypadki stuporu lub zaśnięcia. Po sali roznosi się zapach nudy i niesprawiedliwie obliczonej przez ZUS renty lub emerytury. Stronię od takich inicjatyw, zdecydowanie weselsze są egzekwie. Jednakże pewnego jesiennego dnia dałem się namówić przemiłym redaktorkom portalu literackiego Szuflada na internetowe spotkanie z czytelnikami w ramach tzw. Środy dla autora. Udostępniono mi w tym celu fejsbukowy fanpage, czyniąc mnie na ten dzień administratorem. Zabawa była przednia. Stronę odwiedziło kilka tysięcy osób – co oczywiście zwiększa recepcję i zainteresowanie autorem i jego twórczością. Zorganizowałem kilka konkursów i ufundowałem nagrody. Podzieliłem się też swoimi refleksjami na temat kondycji współczesnej literatury. Jak się okazało – całkiem niemało użytkowników Facebooka czyta, myśli i jest skora do rzeczowej dyskusji. Taka formuła świetnie się sprawdza i dociera do znacznie szerszego grona. I co istotne, panie redaktorki pozostawiają autorowi całkowitą swobodę, zaniechując cenzury, sugestii i agitacji. Na tyle mi się to spodobało, że mogę co tydzień spotykać się z czytelnikami w ramach Środy dla Autora, nawet jeżeli wypada to w czwartek „. (Andrzej Ballo)

Czy chcesz zajrzeć do szuflady swojego ulubionego autora? Dowiedzieć się czegoś, czego gdzie indziej się nie dowiesz? Weź udział w „Środzie dla Autorów” na Szuflada.net!” (Katarzyna Puzyńska)

0ebad0_c417d17994ade987a3bd8a4de55b8bd6


About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *