PATRONAT SZUFLADY: Trylogia Elfy Ziemi i Powietrza – Holly Black

Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów.

Elfy ziemi i powietrza.
Tom 1. Zła królowa
Holly Black

Tłumaczenie Iwona Michałowska
Adaptacja translatorska Stanisław Kroszczyński

Wiek: 14+
Premiera: 30 września
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: The Modern Faerie Tales: Tithe; Valiant; Ironside
ISBN: 978-83-7686-908-7
Format: 145×215
Oprawa: miękka za skrzydełkami
Liczba stron: 304
Cena: 39,90

Trylogia ELFY ZIEMI I POWIETRZA

Powieści ukażą się w trzech osobnych tomach. Tom 1. Zła królowa we wrześniu 2020, kolejne, Serce trolla i Żelazna kraina w 2021 roku.
W tym wydaniu znajdzie się nowe, dotąd niepublikowane opowiadanie.

Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów.

Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony. Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami elfów, walce, która może się skończyć jej śmiercią.

Fenomenalna lektura… Elfy pokazują, że potrafią być równie zachwycające, co okrutne.
– Publishers Weekly

Życie w pełnym biegu, rozpacz, oszustwo i makabryczna śmierć – czego więcej można chcieć od bajki?… Wspaniała gratka dla fanów fantazji i romantycznego horroru.
– Kirkus Reviews

DAWNO, DAWNO TEMU… Istniały dwa dwory, jasny i ciemny, cny i niecny. Ten pierwszy gromadził elfy powietrza, drugi elfy ziemi. Walczyły ze sobą, niczym wąż pożerający własny ogon, ale my trzymaliśmy się z dala od ich spraw, żyjąc w swoich norkach i podziemnych strumieniach, więc zapomniały o nas. Teraz jednak zawarły rozejm i przypomniały sobie, że władcy muszą mieć poddanych. Taki jest nasz odwieczny zwyczaj. Dwory wskrzesiły praktykę Tith, składania w ofierze pięknego i utalentowanego śmiertelnika. Jasnemu Dworowi wystarczy poeta, którego podkradają, ale mroczny Dwór Termitów pożąda krwi. Ci, którzy żyją na jego ziemiach, muszą mu służyć. Ich praca jest ciężka, rozrywki okrutne.

A ty, Kaye, przykułaś ich uwagę.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *