PATRONAT SZUFLADY: Tommy Walach – Dzięki za tę podróż

Dzieki za te podroz-okl-wst-2000„Wciągająca opowieść o dojrzewaniu i sile więzi”. Kirkus Reviews

„Nieważne, czy jesteś romantykiem. Nawet zblazowany czytelnik zakocha się w tej parze: młody odludek I kobieta przybyła z innego czasu”.

Shelf Awareness

„Zelda to fascynująca postać, tajemnicza jak syrena z baśni. Cudownie się czyta o tym, jak flirtuje, rozrzuca dolary i mądrze wydobywa Parkera z jego mentalnego odosobnienia. Powieść niesie istotny przekaz: nie ma życia bez bólu – ale i bez nadziei”.

New York Times Book Review

„Baśniowa konwencja skrzy się słodko-gorzkimi momentami o wielkiej emocjonalnej sile. Parker zmusza czytelnika, by sam zdecydował, co zdarzyło się naprawdę, a co jest tylko opowieścią”.

Publisher’s Weekly

Epicka lekcja miłości w San Francisco

Siedemnastoletni Parker po tragicznym wypadku samochodowym załamał się i przestał mówić. Zamiast myśleć o przyszłości po maturze, często wagaruje. Spędza czas w hotelach, obserwując i okradając gości. Pewnego dnia spotyka tajemniczą Zeldę o srebrnych włosach, która twierdzi, że jest nieco starsza, niż sugerowałby jej wygląd. Czy dziewczyna i jej gruby plik banknotów sprawią, że Parker znów będzie cieszyć się życiem?

Oryginalna powieść o pierwszej i ostatniej miłości. Doskonała lektura dla fanów prozy Johna Greena.

Kolejna inteligentna i zaskakująca książka nowej amerykańskiej gwiazdy literatury młodzieżowej, Tommy’ego Wallacha.

Niesamowita historia na niebanalne Walentynki

Data publikacji: 1 lutego 2017
Cena: 32,90 zł
ISBN: 978-83-8074-050-1
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Bukowy Las

Tommy Wallach – muzyk i pisarz, nowojorczyk mieszkający na Brooklynie. Jego teksty publikowano w renomowanych czasopismach. Wydał minialbum w wytwórni Decca Records oraz niezależnie dwie płyty, w tym We All Looked Up: The Album, będącą muzycznym uzupełnieniem powieści Przed końcem świata, która przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa” i została przetłumaczona na kilkanaście języków.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *