PATRONAT SZUFLADY: „Podróżą każda miłość jest”- Iwona Jurczenko- Topolska

Podroza_kazda_milosc_jest„Pewnego dnia żyła sobie rodzina…” – tak zaczyna się wiele bajek. Taki też jest początek życie rzeczywiście było bajką. Wraz z mężem adoptowała trójkę dzieci i stworzyła szczęśliwą rodzinę. Choć Iwona już nie żyje, książka spisana przez nią, rodzinę i przyjaciół stanowi fascynującą opowieść o trudach i urokach życia.

On – kanadyjski biznesmen, emigrant polityczny z 68 roku, właśnie wrócił do kraju po dwudziestoletniej przerwie. Ona – znakomita dziennikarka. Po godzinnej znajomości decydują się na ślub i są szczęśliwym małżeństwem przez dwadzieścia jeden lat. Nie mogą mieć swoich dzieci, więc decydują się na adopcję rodzeństwa w wieku 3, 5 i 7 lat. Osiem lat po tym jak w ich rodzinie pojawiają się dzieci, Iwona umiera po długiej chorobie.

„Podróżą każda miłość jest” to niezwykle ciepła opowieść rodzinna napisana z wyjątkowym humorem i dystansem. Na książkę składają się opowieści o wspólnym życiu – w tym książka „Bociany przylatują zimą”, fragmenty listów autorki i jej rodziny, wspomnienia przyjaciół, wypisy z bloga Iwony, który bił rekordy popularności. Jak pisze Krzysztof Topolski – „Zawsze będziemy Rodziną, choć Iwona odeszła. Bo Żaba [tak była nazywana Iwona – przyp. red.] siedzi sobie koło jakiejś dziurki w niebie, na leżaku, oczywiście kolorowym, i patrzy, czuwa, żeby nie stała się nam krzywda”.

Książka może stanowić również nowoczesny poradnik wychowawczy.Iwona oraz jej mąż pokazują, jak pokonywać codzienne problemy i odkrywać radość w zwyczajnych chwilach. „Podróżą każda miłość jest”to jedna z niewielu pozycji na rynku, która tak szczegółowo i szczerze podejmuje wątek adopcji. Książka napawa optymizmem i podnosi na duchu. To obowiązkowa pozycja dla rodziców, małżeństw, wychowawców, a przede wszystkim świadectwo niezwykłego, spełnionego życia autorki.

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *