Patronat Szuflady: Onyx & Ivory – Mindee Arnett

-Dla wielbicieli książek Leigh Bardugo, Sarah Raasch i Holly Black,

-Autorka przenosi czytelników do pięknego, pochłaniającego  i niebezpiecznego świata fantasy, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje,

-Nieposkromione, mroczne siły w magicznym, a jednocześnie niezwykle realistycznym świecie.

Premiera: 13 marca

Nazywają ją Zdrajczynią Kate. To przydomek, który Kate Brighton odziedziczyła po ojcu, po tym, jak próbował zabić arcykróla Rime.

Wypędzona z szeregów szlachty Kate pracuje jako kurierka pocztowa. W tym fachu mogą przetrwać tylko najlepsi i najszybsi z jeźdźców, bo kiedy zapada noc, na świat wychodzą gadźce – mordercze bezskrzydłe smoki. Na szczęście Kate ma sekret, który zapewnia jej przewagę. Jest dzikunką, władającą zakazaną magią, która pozwala jej wpływać na umysły zwierząt.

I właśnie ta magia doprowadza ją do miejsca, gdzie gadźce za dnia dokonały masakry całej karawany, z której ocalał tylko Corwin Tormane, syn króla. Jej pierwsza miłość, chłopak, którego poprzysięgła zapomnieć po tym, jak skazał jej ojca na śmierć.

Teraz, gdy ich drogi znów się skrzyżowały, Kate i Corwin muszą zapomnieć o przeszłości, by stawić czoło nowemu zagrożeniu i jeszcze mroczniejszym siłom, budzącym się w królestwie.

Mindee Arnett to uznana autorka powieści Avalon i Polaris, a także cyklu Nightmare. Mieszka na farmie w Ohio, pośród koni, z mężem, dwójką dzieci, kilkoma psami i nieprzystojną liczbą kotów. Można ją znaleźć w sieci na stronie mindeearnett.com.

Onyks & Ivory to porywająca opowieść o potworach, magii i miłości.

Susan Dennard, autorka bestsellerowej Truthwitch

Powieść mistrzyni słowa Mindee Arnett wpada galopem na scenę, przynosząc ze sobą wszystko, o czym marzysz: niewiarygodne zdrady, spiski pałacowe, mordercze walki, zabójcze bestie, wspaniałe rumaki, tajemnice stare i nowe, a także magię, tę dziką i tę poskromioną.

Liz Coley, autorka międzynarodowego bestselleru Pretty Girl-13

Kate to bohaterka, która zachwyci każdego. Jej historia porwała mnie bez reszty. Czułam ból przy każdej zdradzie i kibicowałam każdemu zwycięstwu. Książka ma duszę, która pozostaje z nami na długo po skończeniu lektury. To wspaniała przygoda, pisana z ogromnym sercem.

Natalie D. Richards, autorka One Was Lost

Świat królestwa Rime jest złożony na wielu poziomach, bohaterowie jednocześnie magiczni i niezwykle realistyczni. Widać, że autorka nie lęka się niczego. Ostrzegam: to jedna z tych książek, których lektura wciąga bez reszty.

Kristen Simmons, autorki Articke 5 i Metaltown

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *