PATRONAT SZUFLADY: „Miłość… z obu stron”- Nick Spalding

Szanowni czytelnicy,

Prezentujemy nasz kolejny, książkowy patronat. Jesień obrodziła u nas mnogością patronatów, o czym będziemy was informować na bieżąco. 🙂

Randkowe wzloty i upadki, czyli „Miłość… z obu stron”

Milosc_z_obu_stron_OKLADKACzy kiedykolwiek byłeś na randce? Nawet jeśli od lat jesteś w szczęśliwym związku, z pewnością wiesz, jak frustrujące może być poszukiwanie tego jedynego lub tej jedynej. „Miłość… z obu stron” Nicka Spaldinga w przekomiczny sposób pokazuje, jak trudnym zadaniem jest randkowanie.  Ta książka to połączenie komedii romantycznej w stylu „Dziennika Bridget Jones” i „Seksu w wielkim mieście” z ekspresją „American Pie”.

„Miłość… z obu stron” to lekka, zabawna i niestroniąca od sprośności historia dwojga singli. Jamie Newman jest trzydziestoletnim specem od PR, zdesperowanym Casanovą, a Laura McIntyre – dwudziestoośmiolatką, która prowadzi sklepik z czekoladą i marzy o księciu z bajki. Ich perypetie na drodze do prawdziwej miłości śledzimy dzięki zamieszczanym naprzemiennie notkom z bloga (on) oraz wpisom w pamiętniku, które przybierają formę listów do matki (ona). Kiedy Jamie i Laura przypadkiem na siebie wpadają, wygląda na to, że wreszcie uśmiechnęło się do nich szczęście, lecz niekiedy spotkanie odpowiedniej osoby oznacza zaledwie początek kłopotów…

Czytelnik towarzyszy bohaterom w ich miłosnych zmaganiach, niejednokrotnie będąc świadkiem randkowych katastrof. Z punktu widzenia Jamiego bycie singlem nie jest niczym przyjemnym, ale  kolejne próby znalezienia życiowej partnerki kończą się fiaskiem, kiedy zdesperowany wybiera się na randkę w ciemno z paskudą o cuchnącym oddechu lub postanawia wziąć udział w zabawie w szybkie randki. Poszukiwanie miłości przez Laurę również nie jest łatwym zadaniem. W swych próbach zetknęła się z napalonym agentem nieruchomości, zaciekłym entuzjastą kolarstwa górskiego gustującym w nader obcisłych strojach z lycry oraz przeżyła mrożący krew w żyłach lot z miłośnikiem mikrosamolotów.

„Miłość… z obu stron” to mocno ironiczna, ostra satyra na perypetie miłosne dwojga singli, dla których zakochanie się oznacza dopiero początek problemów. Książka pełna przezabawnych dialogów, sytuacyjnego humoru i błyskotliwych obserwacji ukazuje relację między dwojgiem ludzi próbujących się  poznać. Autor odziera początkowe stadium związku z romantycznego patosu, ukazując najbardziej komiczne sytuacje i przygody bohaterów, którzy dzięki swojej bezpośredniości, poczuciu humoru oraz dystansowi wydaja się bardzo realni, naturalni i bliscy czytelnikowi.

Nick Spalding – bestsellerowy autor powieści nie tylko dla kobiet. Jest jednym z najbardziej poczytnych, niezależnych autorów Wielkiej Brytanii w 2012 roku. Liczba sprzedanych e-booków sięga 400 tys. Odniósł ogromny sukces dzięki self-publishingowi, zajmując pierwsze miejsce na liście bestsellerów Kindle’a 2012. Całe życie pracował w mediach i marketingu, by w końcu spróbować swoich sił w pisaniu komedii. Obecnie mieszka w południowej Anglii.

Autor: Nick Spalding
Tytuł: „Miłość… z obu stron”
Stron: 336
Cena Detaliczna: 24,99 PLN
Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
Premiera: 6 listopada

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

2 komentarze

  1. Wszystko się zgadza, tyle że w egzemplarzach autorskich (a także paru widzianych na księgarnianych półkach) rzecz ma stron nie 165, a ponad 300…

    Tłumacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *