Noworoczne życzenia Szuflady: witaj roku 2020!

Drodzy czytelnicy i sympatycy Szuflady!

Jak zwykle, kiedy kończy się rok, przychodzimy do Was z refleksją i podsumowaniami. 2019 rok upłynął nam pod znakiem dużej aktywności promocyjnej i literackiej – zarówno na naszej stronie, jak i w social mediach. Objęliśmy patronatami aż 38 tytułów różnych wydawnictw i gatunków literackich – wspieraliśmy zarówno literaturę fantasy i young adult, ale również literaturę świata, powieści obyczajowe i społeczne.

Za szczególnie udaną współpracę dziękujemy wydawnictwom: Uroboros, Jaguar, Galeria Książki oraz Kwiaty Orientu. Dzięki Wam o naszej marce dowiedziało się wielu nowych czytelników, a i my mieliśmy szansę zachęcić naszych odbiorców do sięgania po Wasze powieści.

W lutym ogłosiliśmy również kolejną edycję konkursu graficznego, tym razem pod tytułem „Opowieści z lasów, łąk i pól”. Wysłaliście do nas wiele cudownych prac i jak zwykle mieliśmy problem z podjęciem decyzji. Wyniki naszego redakcyjnego głosowania możecie sobie przypomnieć na stronie: http://szuflada.net/graficzny-konkurs-mitologiczny-edycja-czwarta-opowiesci-z-lasow-lak-i-pol-wyniki/

Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam, drodzy czytelnicy, za niesłabnące zainteresowanie, pokładane w nas zaufanie i obecność na naszej stronie i w social mediach. To dzięki Wam mogliśmy w tym roku świętować okrągłe osiem lat obecności na literackim rynku!

Ze swojej strony dziękuję także całej redakcji i współpracownikom Szuflady – tym obecnym i tym byłym – za wiarę w naszą pracę i kreowanie dobrych jakościowo treści, dodatkowo wygładzanych przez naszą korektę Magdalenę Sułek- Jabłońską.

Oby ten Nowy Rok 2020 przyniósł ze sobą jeszcze więcej ciekawych, refleksyjnych tekstów, wywiadów i książkowych zapowiedzi, a także otworzył przed nami nowe szuflady, wypełnione inspiracjami, spełnionymi marzeniami i ambitnymi planami na przyszłość!

Magdalena Pioruńska

Open book and magical glowing letters.
About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *