Kryminalna Piła- szczegółowy program festiwalu

Drodzy czytelnicy.

Z przyjemnością prezentujemy szczegółowy program Festiwalu Kryminalna Piła, który objęliśmy patronatem. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Patronat: Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły

Organizator: Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji

Współorganizator: Szkoła Policji w Pile , Partner strategiczny: Wydawnictwo Oficynka

Miejsce spotkań: Teatr Miejski w Pile, pl. Staszica 1

20 marca (środa)

Godz. 12.02 Kryminalna Gra Miejska

Godz. 17.00 otwarcie Festiwalu Miniatura sceniczna pt. Cryminal Romeo i Julia – Teatr Wirtualny Eweliny Wyrzykowskiej na podst. własnego scenariusza
Godz. 17.30 spotkanie autorskie – Marcin Wroński,
autor cyklu lubelskich retrokryminałów – pięciu powieści o komisarzu Maciejewskim; otrzymał cztery nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru za książki „Morderstwo pod cenzurą”, Kino „Venus”, „Officium Secretum. Pies Pański”, „A na imię jej będzie Aniela”

Godz. 19.00 spotkanie autorskie – Marek Krajewski, najbardziej znany polski autor kryminałów; jest autorem dziewięciu powieści: o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji i o Edwardzie Popielskim lwowskim policjancie śledczym, laureat Paszportu Polityki 2005, Ambasador Wrocławia

21 marca (czwartek)

Godz. 16.30 spotkanie autorskie – Paweł Pollak, skandynawista i tłumacz literatury szwedzkiej, zadebiutował w 2006 roku kryminałem psychologicznym „Kanalia”, do tematyki kryminalno-sądowniczej wrócił w zbiorze opowiadań „Między prawem a sprawiedliwością” i w powieści „Gdzie mól i rdza”

Godz. 17.30 spotkanie autorskie – Ryszard Ćwirlej,
pilanin (ukończył pilskie LO), dziennikarz telewizyjny i pisarz, autor cyklu powieści kryminalnych o milicjantach z Poznania,

Godz. 18.30 WDK w RCK
Wieczór Dobrego Kina w RCK – 2 x kryminał filmowy!

22 marca (piątek)

Godz. 17.00 rozstrzygnięcie konkursu literackiego na opowiadanie kryminalne z Piłą w tle – wręczenie nagród

Godz. 17.30 spotkanie autorskie – Mariusz Czubaj, profesor antropologii kultury, autor pięciu powieści kryminalnych, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2009 za powieść „21:37”, znakomity znawca literatury kryminalnej, opublikował „Krwawą setkę. 100 najważniejszych powieści kryminalnych” i „Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne”

Godz. 18.30 spotkanie autorskie – „Zbrodnia niedoskonała”:

Bogdan Lach,psycholog śledczy, profiler, podinspektor Policji,

Katarzyna Bonda,pisarka, scenarzystka, autorka cyklu powieściowego o detektywie, psychologu policyjnym Hubercie Meyerze; nominowana do nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Sprawa Niny Frank”.

Uczestnikami Festiwalu będą także Joanna i Kazimierz Świetlikowscy – właściciele wydawnictwa „Oficynka” i portalu „Zbrodnia w Bibliotece”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie interaktywna prezentacja sprzętu techniki kryminalistycznej i wystawa „Literatura z dreszczykiem”

Na wszystkie imprezy wstęp bezpłatny, za wyjątkiem WDK w RCK (cena biletu na dwa filmy: 16 zł, na jeden film: 12 zł).

plakat2

About the author
Magdalena Pioruńska
twórca i redaktor naczelna Szuflady, prezes Fundacji Szuflada. Koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Z wykształcenia politolog, dziennikarka, anglistka i literaturoznawczyni. Absolwentka Studium Literacko- Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dotąd wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii, zbiór opowiadań fantasy "Opowieści z Zoa", a także jej tekst pojawił się w antologii fantasy: "Dziedzictwo gwiazd". Autorka powieści "Twierdza Kimerydu". W życiu wyznaje dwie proste prawdy: "Nikt ani nic poza Tobą samym nie może sprawić byś był szczęśliwy albo nieszczęśliwy" oraz "Wolność to stan umysłu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *