KONKURS Z ECHEM W TLE

echa pamieciOd środy możecie już szukać w księgarniach kolejnej książki Katherine Webb, autorki m.in. „Dziedzictwa”. „Echa pamięci” to jej druga opublikowana u nas w kraju powieść i w związku z tym, razem w Wydawnictwem Insignis, mamy dla was mały konkurs.

Do wygrania czekają na was cztery egzemplarze, a jedyne co musicie zrobić, to wykazać się odrobiną kreatywności 🙂

Katherine Webb ma w swoim dorobku jeszcze jedną powieść, która póki co nie ukazała się jeszcze po polsku. I tutaj pojawia się zadanie dla was.

Jak przetłumaczylibyście tytuł: „The Unseen”?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: recenzje@szuflada.net w tytule wpiszcie „Echa” i nie zapomnijcie podać na końcu swojego adresu.

Czas macie do niedzieli (25.05.2014), do 20.

Powodzenia i wykażcie się pomysłowością :)!

WYNIKI

Cóż możemy powiedzieć, zaskoczyliście nas ponownie ilością odpowiedzi 🙂 Wybór łatwy nie był, ale oto czwórka, naszym zdaniem, najciekawszych odpowiedzi 🙂

 

1. Małgorzata – za ilość i jakość

The Unseen – Skrytość; Niewidzialność; Niepatrzałkowatość; Niedostrzegalność; Przezroczystość; Niedostrzegalna mgiełka nicości; Śpiew much o wiośnie; Ukryta melodia wiatru; Dom spowity snem; Drzewo niepewności; Niewiadome perturbacje; Rozsypana chałupa; Dziesięciolistna koniczyna; Oddech bobra; Filigranowa hacjenda; Płomiennie obłędny aromat; Powietrze świdrowane człekiem; Kwiat bezszelestności; Światło cienia; Orzeszek na sprężynce; Talerz pełen wspomnień; Bezczelnie niewiadoma droga; Zapłakana bakteria życia; Ognisty papierek; Szablozębny robaczek; Frotka prawdę ci powie; Przemowa kartonu; Kurz na morzu; Tęczowe rzęsy porcelanowej lalki; Taniec wrzosów na wiolonczeli; Niewinny psikus kartofla; Świst widnokręgu; Skrobaczka marzeń

Tajemniczy
Heroizm
Ekscytujące
Uniesienia
Namiętna
Skrytość
Ekscentryczna
Eskalacja
Nicości

Twaróg
Homogenizowany
Eksploduje
Uderzony
Nagim
Sutkiem
Ekscytująco
Elokwentnej
Niewiasty

Trucht
Hipopotama
Emitujący
Ultradźwięki
Niosące
Skutki
Ewidentnie
Ekstremalnie
Nieprzewidziane

2. Julita – za interesujące skojarzenia

Wróżki z Cottingley
Poza zmysłem
Genealogia milczenia
Tamto ulotne życie
Niepisany list
Szósty zmysł
Wyblakła fotografia
Nić tajemnicy
Kapelusz z woalką
Wielki znak zapytania
Puste okno
Za kulisami dnia…

3. Kazimierz – za dosłowność i interpretację

Niedostrzegany

4. Jacek – za rozśmieszenie nas do łez

007 znika

About the author
Bartosz Szczygielski
- surowy i marudny redaktor, który oglądałby świat najchętniej z perspektywy dachu psiej budy, oparty o maszynę do pisania. Czyta wszystko, co wpadnie mu w ręce i ogląda wszystko, co wpadnie mu w oko. Chciałby kiedyś przytulić koalę i zobaczyć zorzę polarną – niekoniecznie w tym samym czasie.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *