Komiksofon 2016 – zapowiedź

Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski będą gośćmi najbliższego Komiksofonu, który odbędzie się 20 listopada o godz. 19:00, tradycyjnie we wrocławskim Sanatorium Kultury. Atrakcją towarzyszącą 19 edycji imprezy będą „komiksofonowe” torby z grafiką zaprojektowaną przez wrocławskiego ilustratora – Grzegorza Wróblewskiego, które otrzyma pierwszych 60 uczestników spotkania. Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich – wstęp wolny.

Komiksofon 19 plakat

Gośćmi listopadowego spotkania będą Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski. Rysownicy najpierw zaprezentują swój warsztat w formie przygotowanego wcześniej wideoklipu, następnie odpowiedzą na pytania publiczności, zaś w finale wieczoru wezmą udział w najbardziej emocjonującej części projektu, jaką jest rysowanie na żywo.
Komiksofon poprowadzi znany wrocławski ilustrator i twórca komiksów internetowych – Konrad „Koko” Okoński, natomiast rozmowy z gośćmi: Andrzej Jarczewski – wybitny znawca sztuki komiksu oraz zapalony ich kolekcjoner.

Filip Wiśniowski (2)
Komiksofon numer 19 będzie zwieńczeniem cyklu realizowanego w 2015 roku. Z tej okazji organizatorzy przygotowali zestaw kolekcjonerskich toreb, przeznaczonych dla pierwszych 60 osób, które 20 listopada przed godz. 19:00 pojawią się we wrocławskim Sanatorium Kultury.

Filip Wiśniowski (1)
Goście:
Kajetan Wykurz – rocznik 1983. Absolwent liceum plastycznego i kierunku filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo zajmuje się ilustracjami do książek dla dzieci. Jego historie publikowane były m.in.: w „Kolektywie”, „Bicepsie” i antologiach konkursu MFKiG. Laureat drugiego miejsca w tymże konkursie za komiks „Fotoalbum” (scen. Michał Lebioda), wyróżnienia za komiks „Traf” (scen. Magda Kożyczkowska), oraz trzeciego miejsca w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim za pracę „Zabawa w Wojnę”. Autor tytułowej postaci i współautor (wraz z Michałem Lebiodą) komiksu „Demoniczny Detektyw”. Obecnie, razem ze scenarzystą, Maciejem Andrysiakiem tworzy drugą część webkomiksowej mini serii urban-fantasy: „Portal”. Część pierwsza ukazała się nakładem wydawnictwa Gindie. Z zamiłowania kinoman.
Filip Wiśniowski – rocznik 1977 , wrocławianin, absolwent PLSP. Swoją przygodę z komiksem rozpoczął już jako mały chłopiec. W wieku lat 15 zarzucił komiks by zająć się sportem. Do komiksu powrócił w 1998. W 1999 roku zaczął prace nad „Gwiezdną Nawojką” i od tej pory tworzy komiksy lekkie i przyjemne dla oka, ucha i ducha. Jest jednym z najprężniej tworzących artystów na rynku komiksu niezależnego. Od 2001 roku do dziś pokazują się m.in. „Ciach Bajera”, „Niebezpieczny kurczak” „B Mag” „Kapitan Mineta”, „Zaklęcie Boga Pytona” i wiele, wiele innych.

Kajetan Wykurz (1)
Jest pomysłodawcą i organizatorem – Złotych Kurczaków – najbardziej wyczekiwanej imprezy zrzeszającej artystów komiksu niezależnego i nagradzającej ich w kilku kategoriach. Swoim zaangażowaniem w organizację projektu ZK i profesjonalnym podejściem rozbudził i dowartościował polski komiks niezależny.
Prowadzący Komiksofon:

Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Kajetan Wykurz (2)

Prowadzący spotkania z autorami:
Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.
Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016
Koordynator projektu:Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak@gmail.com
Komiksofon na Facebooku www.facebook.com/komiksofon
Komiksofon na Twiterze www.twitter.com/Komiksofon
Komiksofon 19
20 listopada 2015, piątek, godzina 19:00, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny

torba

About the author
Kamil Jan Żółkiewicz
Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *