Graficzny konkurs mitologiczny, edycja szósta „Ziemia i powietrze”

„Słońce ziemią kołysze
Chmury z nieba wytarło
Zda się słychać jak w ciszy
Z kłosów sypie się ziarno

Babom łydki bieleją
W podkasanych spódnicach
Ziemia pęka nadzieją
Rodzi się południca”
(K. Grześkowiak, „W południe”)

Drodzy czytelnicy!
Przyszedł czas na szóstą edycję mitologicznego konkursu graficznego Szuflady. W tym roku hasłem przewodnim będą dwa żywioły – ziemia i powietrze. Człowiek bał się i zarazem czcił oba. Powietrze przynosiło potężne wichury, morowe panny i południce. Ziemia była siedliskiem wielu groźnych istot i budzących grozę panów podziemi, często wiązanych z zaświatami. Ale ziemia była także matką utożsamianą z bóstwami urodzaju, przynosiła plony. Bez nich i powietrza ludzie nie mogliby przetrwać.
Szósta edycja mitologicznego konkursu graficznego Szuflady dotyczy bogów, demonów i istot nadprzyrodzonych wywodzących się z mitologii z różnych stron świata, związanych z ziemią i powietrzem (w sensie metaforycznym i dosłownym).

Organizatorem konkursu jest magazyn kulturalno-literacki Szuflada, dostępny pod adresem internetowym http://szuflada.net/. Współorganizatorami są: wydawnictwo Jaguar, wydawnictwo Poradnia K, wydawnictwo Uroboros oraz wydawnictwo Zysk i S-ka.
Zgłoszenie uczestnictwa następuje poprzez wysłanie pracy na adres: mitologie@szuflada.net. W tytule wiadomości należy wpisać: Graficzny konkurs mitologiczny.
Termin nadsyłania prac upływa o północy 31 lipca 2021 roku. Konkursowe dzieła muszą nawiązywać do tematu przewodniego konkursu – bogów, demonów albo stworzeń nadnaturalnych związanych z ziemią i powietrzem. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane dowolną techniką cyfrową, fotografie oraz prace wykonane ręcznie, a następnie zeskanowane.
Więcej szczegółów na temat konkursu i jego pełen regulamin znajdziecie pod tym linkiem:

Regulamin konkursu „Ziemia i powietrze”

 

About the author
Barbara Augustyn
Redaktor działu mitologii. Interesuje się mitami ze wszystkich stron świata, baśniami, legendami, folklorem i historią średniowiecza. Fascynują ją opowieści. Zaczytuje się w literaturze historycznej i fantastycznej. Mimowolnie (acz obsesyjnie) tropi nawiązania do mitów i baśni.

komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *